Kołtoń przewiduje skład Polski na Czechów. Santos może zaskoczyć

Czwórką w obronie i z jednym napastnikiem - tak, zdaniem Romana Kołtonia z "Prawdy Futbolu", może zagrać reprezentacja Polski w piątkowym meczu z Czechami, który rozpocznie eliminacje Euro 2024. Przed debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera są jednak znaki zapytania.

W piątek reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy 2024. W pierwszym meczu zmierzy się na wyjeździe z Czechami. Będzie to debiut Fernando Santosa na ławce trenerskiej, dla którego przygoda z nową drużyną nie zaczyna się najlepiej. Portugalczyk powołał 25 zawodników na zgrupowanie, ale już kilka dni później musiał dokonać korekt. Z powodu urazu w kadrze nie pojawił się m.in. Kamil Piątkowski. W jego miejsce selekcjoner powołał Bartosza Salamona. Zgrupowanie opuścili również Bartosz Bereszyński i Kacper Kozłowski, których też dopadły kontuzje. Pierwszego z wymienionych piłkarzy zastąpił Tymoteusz Puchacz.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Roman Kołtoń wytypował skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami. Nie brakuje znaków zapytania

Eksperci zastanawiają się, kto pojawi się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Czechami. Rozważań nie ułatwia wprowadzona przez Santosa cisza medialna. To efekt głośnego wywiadu Łukasza Skorupskiego udzielonego "Przeglądowi Sportowemu", w którym bramkarz ujawnił kulisy afery premiowej po mundialu w Katarze. 

Reprezentacja Polski potrzebuje ciszy. Ale nie tej, którą narzuca selekcjoner Reprezentacja Polski potrzebuje ciszy. Ale nie tej, którą narzuca selekcjoner

Mimo wszystko Roman Kołtoń pokusił się o wytypowanie składu na mecz z Czechami. Jego zdaniem Santos postawi na formację 1-4-1-4-1, choć w wyjściowej jedenastce wciąż są znaki zapytania. Pomiędzy słupkami powinien stanąć Wojciech Szczęsny. Wątpliwości pojawiają się, jeśli chodzi o formację defensywną. Zdaniem eksperta na lewej stronie obrony zobaczymy Michała Karbownika. Drugą opcją jest Przemysław Frankowski, który również prezentuje znakomitą formą w ostatnich spotkaniach RC Lens. O sile środka obrony powinni stanowić Jan Bednarek oraz Jakub Kiwior, choć zdaniem dziennikarza w miejsce defensora Southampton może pojawić się też Paweł Dawidowicz. Na prawej obronie Santos ma postawić natomiast na Matty'ego Casha.

Na pozycji cofniętego pomocnika zdaniem Kołtonia pojawi się Krystian Bielik. Przed nim formację ofensywną będą tworzyć Piotr Zieliński i Karol Linetty. Z kolei boki murawy mają należeć do Michała Skórasia i Nikoli Zalewskiego. Niewykluczone jednak, że w miejsce tego pierwszego pojawi się Jakub Kamiński. Na szpicy niezmiennie ma ustawić się Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji. 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami według Romana Kołtonia: Szczęsny - Cash, Bednarek, Kiwior, Karbownik - Bielik - Skóraś, Linetty, Zieliński, Zalewski - Lewandowski. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Probierz / Fernando Santos Probierz mówi o współpracy z Santosem. "Jestem przekonany"

O tym, na kogo ostatecznie postawi Santos, przekonamy się na kilka godzin przed spotkaniem, bo nowy selekcjoner oznajmił kadrowiczom, że skład będzie podawał niemal w ostatniej chwili. Mecz z Czechami odbędzie się w piątek 24 marca o godz. 20:45. Trzy dni później o tej samej porze Biało-Czerwoni zmierzą się z Albanią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych z obu spotkań na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: