Michniewicz przestrzegł Skorżę jego słowami: "Polegniesz jak ja w 2015 roku. No i poległem"

- Jeśli będziesz miał wąską kadrę, to polegniesz jak ja w 2015 roku. No i poległem jak on - usłyszał Czesław Michniewicz od Macieja Skorży po wywalczeniu mistrzostwa Polski przez Legię Warszawa w 2021 roku. Dziś Lech Poznań jest najlepszą drużyną w naszym kraju i niedługo to Skorżę czekają podobne wyzwania. Selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że prosił obecnego trenera Lecha o radę.

Maciej Skorża to jedna z osób, która pamięta, jak Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski w 2015 roku. To on prowadził wtedy zespół i w kolejnym sezonie podjął się walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. Lech poległ jednak w III rundzie kwalifikacji po przegranej 1:4 z FC Basel. Za kilka tygodni drużyna Skorży stanie przed podobnym wyzwaniem, bo kilka dni temu Lech zapewnił sobie tytuł mistrzowski w sezonie 2021/22. Wiemy też, na kogo mistrz Polski może trafić rundzie kwalifikacyjnej LM. Losowanie odbędzie się 14 czerwca.

Czesław Michniewicz radził się Macieja Skorży przed Ligą Mistrzów. "Musisz mieć szeroką kadrę"

Lech Poznań świętował zdobycie tytułu mistrza Polski w Poznaniu po ostatniej kolejce ekstraklasy. Na spotkaniu obecny był selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. 52-latek pamięta, jak przed rokiem był w tej samej sytuacji z Legią Warszawa. Jak się okazuje, dzwonił wtedy do Macieja Skorży z prośbą o radę przed walką o europejskie puchary.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Maciej doradził mi rok temu. Gdy zdobyliśmy tytuł, zadzwoniłem do niego i zapytałem, co by mi podpowiedział. Om mówił: musisz mieć szeroką kadrę. Będzie dużo meczów, duże zmęczenie, inne intensywności w Europie, więc to wszystko się na siebie nałoży. Jeśli będziesz miał wąską kadrę, to polegniesz jak ja w 2015 roku. No i poległem jak on - powiedział Michniewicz cytowany przez Interię Sport.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski najlepszym strzelcem w Europie. Złoty But w rękach Polaka

W minionym sezonie Legia Warszawa odpadła z kwalifikacji do Ligi Mistrzów w trzeciej rundzie po przegranej 1:2 z Dinamem Zagrzeb. Pozostała jednak w europejskich pucharach i trafiła do Ligi Europy. Awansowała do fazy grupowej, a w niej zajęła ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem sześciu punktów. Legii udało się wygrać dwa mecze: ze Spartakiem Moskwa i Leicester City. Pozostałe cztery przegrała.

Czesław Michniewicz porozmawiał z Maciejem Skorżą już przed meczem ostatniej kolejki ekstraklasy. - Skorzystałem z okazji do dłuższej rozmowy z Maćkiem, moim przyjacielem jeszcze z czasów, gdy wspólnie zaczynaliśmy karierę w niedalekich Wronkach. W miłej atmosferze spędziliśmy ponad godzinkę, a jeszcze przy okazji przyszedł do nas Piotrek Stokowiec - mówił selekcjoner. Być może i on udzielił wtedy rady trenerowi Lecha, aby przygotował się na najbliższy sezon. 

Koldo ObietaWidzew znalazł wymarzonego piłkarza na ekstraklasę. Złożył ofertę za Obietę

Zdaniem Michniewicza trener Skorża nie popełni drugi raz tego samego błędu i liczba meczów nie zaskoczy zespołu z Wielkopolski. - Lecha czekają 34 spotkania, a on wie, jak tego dokonać - zakończył selekcjoner. 

Więcej o: