Pożegnał się z Lechem, idzie do Legii. Pozostały testy medyczne

W środę Lech Poznań poinformował oficjalnie, że Pedro Tiba odejdzie z Lecha Poznań z zakończeniem obecnego sezonu. "Super Express" przekazał, że już w niedzielę przejdzie testy medyczne w Legii. Jeśli przejdzie je pomyślnie, podpisze z klubem 2-letni kontrakt.

We wtorek portal legia.net poinformował, że Pedro Tiba porozumiał się z Legią Warszawa i dołączy do nowego klubu po zakończeniu tego sezonu bez kwoty odstępnego. Lech Poznań starał się namówić Portugalczyka na pozostanie w Poznaniu, ponieważ miał opcję przedłużenia umowy o rok. Portugalczyk ostatecznie wybrał jednak ofertę klubu ze stolicy Polski. W środę Lech Poznań oficjalnie potwierdził, że Pedro Tiba nie przedłuży umowy z klubem i odejdzie z Poznania wraz z końcem sezonu.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

"Super Express": Pedro Tiba w niedzielę przejdzie testy medyczne w Legii

Jak donosi "Super Express", Pedro Tiba w niedzielę stawi się na testach medycznych przed podpisaniem kontraktu z Legią Warszawa. Jeśli przejdzie je pomyślnie, zwiąże się z klubem, który w przyszłym sezonie prawdopodobnie obejmie Kosta Runjaić, i podpisze 2-letni kontrakt.

Van der Hart i Tiba odchodzą z Lecha Poznań. Klub potwierdzaVan der Hart i Tiba odchodzą z Lecha Poznań. Klub potwierdza

Jeśli Pedro Tiba faktycznie zostanie zawodnikiem Legii Warszawa, to będzie pierwszym piłkarzem od 2016 roku, który przeniósł się do Legii bezpośrednio z Lecha Poznań. Ostatnim takim przypadkiem był Kasper Hamalainen, a wcześniej na podobny ruch zdecydował się Bartosz Bereszyński czy Krystian Bielik. Pedro Tiba występował w Lechu Poznań w latach 2018-2022, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty w 141 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: