Kolejne rozstanie w Legii Warszawa. "Decyzja samego zawodnika"

Słoweński skrzydłowy Benjamin Verbić najprawdopodobniej nie zostanie w Legii Warszawa - informuje portal Legia.Net. Taką decyzję podjął sam zawodnik.

- Nie wykluczajmy Wszołka i Verbicia, oni są dalej w grze. Nie powiem, że na 100 procent będą u nas grali, ale szanse są, tak na 30 procent. Dużo zależy od tego, jak to wszystko będzie się toczyło, jakie będzie podejście zawodników, jakie będzie podejście ich klubów - mówił na początek kwietnia Jacek Zieliński, dyrektor sportowy warszawskiego klubu w rozmowie z "Interią".

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

300 mln zł za prawa do ekstraklasy. Canal+ i Viaplay stają do walki300 mln zł za prawa do ekstraklasy. Canal+ i Viaplay stają do walki

Verbić odejdzie z Legii

Teraz okazuje się, że 28-letni Benjamin Verbić najprawdopodobniej nie zostanie w stolicy.

- Była szansa, że zawodnik zostanie przy Łazienkowskiej do końca roku, czyli do momentu wygaśnięcia kontraktu gracza z Dynamem Kijów. Ale dziś wszystko wskazuje na to, że po meczu z Cracovią piłkarz zakończy przygodę z Legią. To decyzja samego zawodnika - czytamy na stronie Legia. Net.

Verbić do Legii trafił w połowie marca. Został wypożyczony do końca sezonu z Dynama Kijów, z którym ma kontrakt do 31 grudnia bieżącego roku. W Ukrainie wybuchła wojna, kraj został napadnięty przez rosyjskiego agresora. FIFA wyszła naprzeciw zagranicznym zawodnikom grającym w lidze rosyjskiej i ukraińskiej. Obcokrajowcy mogli zmienić klub do 7 kwietnia i grać w nowym zespole do końca czerwca. W efekcie Verbić mógł przyjechać do Polski.

Zadyma na ulicach SewilliStarcia kibiców przed finałem LE. Policja wkroczyła do akcji

Verbić dla Legii zagrał w ośmiu spotkaniach. Nie miał jednak ani gola, ani asysty. Wcześniej występował w FC Kopenhadze, z którą występował w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Skrzydłowy rozegrał także 38 meczów w reprezentacji Słowenii, w których strzelił pięć goli i miał asystę.

Więcej o: