Media: Transfer z Lecha do Legii. "Sprawa przesądzona"

Pedro Tiba zostanie nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Portugalczyk nie przedłuży umowy z Lechem Poznań i dołączy do nowego klubu bez kwoty odstępnego. - Sprawa jest już przesądzona - pisze portal legia.net.

Pedro Tiba nie przedłuży umowy z Lechem Poznań, ważnej do końca czerwca tego roku, mimo zawartej opcji przedłużenia o kolejny sezon. Mimo zdobycia mistrzostwa Polski pomocnik nie może zaliczyć tego sezonu do szczególnie udanych, ponieważ znacznie przegrywał rywalizację z Radosławem Murawskim i Jesperem Karlstroemem, a dodatkowo nie był ulubieńcem Macieja Skorży. Pedro Tiba ma jednak pozostać w Polsce.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Media: Tiba porozumiał się z Legią Warszawa. Pierwszy taki transfer od 2016 roku

Portal legia.net informuje, że Pedro Tiba porozumiał się z Legią Warszawa i dołączy do nowego klubu po zakończeniu tego sezonu bez kwoty odstępnego. Lech starał się namówić Portugalczyka na pozostanie w Poznaniu, ponieważ miał opcję przedłużenia umowy o rok. "Sprawa jest już przesądzona. Poznaniacy robili wszystko, by go zatrzymać, analizowali nawet nagrania z mistrzowskiej fety pod kątem tego czy piłkarz śpiewał wulgarne piosenki o "Wojskowych" - czytamy na legia.net. 

Wcześniej transfer Pedro Tiby do Legii Warszawa wykluczył Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań. -  Moim zdaniem za dużo przeżył w Lechu, by miało się to ziścić. Wie przecież, jak ważny jest dla kibiców. To będzie jednak jego decyzja, gdzie zagra w kolejnym sezonie, a my nie mamy na to zbyt dużego wpływu - mówił Rutkowski w programie "Gol". Wcześniej Tiba otrzymał ofertę od Jagiellonii Białystok, ale nie była dla niego satysfakcjonująca finansowo.

Jeśli Pedro Tiba faktycznie zostanie zawodnikiem Legii Warszawa, to będzie pierwszym piłkarzem od 2016 roku, który przeniósł się do Legii bezpośrednio z Lecha Poznań. Ostatnim takim przypadkiem był Kasper Hamalainen, a wcześniej na podobny ruch zdecydował się Bartosz Bereszyński czy Krystian Bielik. Pedro Tiba występował w Lechu Poznań w latach 2018-2022, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty w 141 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: