Głośne rozstanie z Lechem. Klub pożegnał dwóch zawodników. "Bardzo dziękujemy"

- Pedro Tiba oraz Mickey van der Hart po wywalczeniu mistrzostwa Polski odchodzą z Lecha Poznań - przekazał oficjalnie klub na swojej stronie internetowej. Kontrakty Portugalczyka i Holendra, kończące się 30 czerwca, nie zostaną przedłużone.

W poniedziałek portal legia.net poinformował, że Pedro Tiba porozumiał się z Legią Warszawa i dołączy do nowego klubu po zakończeniu tego sezonu bez kwoty odstępnego. Lech Poznań starał się namówić Portugalczyka na pozostanie w Poznaniu, ponieważ miał opcję przedłużenia umowy o rok. Portugalczyk ostatecznie wybrał jednak ofertę klubu ze stolicy Polski.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

We wtorek Lech Poznań oficjalnie potwierdził, że Pedro Tiba nie przedłuży umowy z klubem i odejdzie z Poznania wraz z końcem sezonu. Co więcej, z klubu odejdzie również Mickey van der Hart, któremu, podobnie jak Portugalczykowi, aktualna umowa kończy się wraz z końcem obecnych rozgrywek ekstraklasy.

Media: Pedro Tiba przechodzi z Lecha do Legii. Media: Pedro Tiba przechodzi z Lecha do Legii. "Sprawa przesądzona"

Pedro Tiba i Mickey van der Hart oficjalnie odchodzą z Lecha Poznań

- Obu przedstawiliśmy naszą decyzję, że ich kontrakty nie zostaną przedłużone. Pedro to świetny piłkarz, który grał u nas przez cztery lata, był jednym z liderów zespołu, który awansował w 2020 roku do fazy grupowej Ligi Europy. Teraz też, kiedy tylko była potrzeba, w najlepszy możliwy sposób pomagał drużynie, dodawał jej ogromne doświadczenie w ważnych momentach i dołożył istotną cegiełkę do mistrzostwa kraju. W futbolu nic jednak nie trwa wiecznie. Bardzo dziękujemy mu za to, co zrobił dla Lecha, ale zdecydowaliśmy, że chcemy skorzystać z innych opcji w środku pomocy - przekazał dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa w oficjalnym komunikacie.

- To samo dotyczy obsady bramki. Mickey był u nas trzy lata, w kończącym się sezonie w lidze zagrał 15 razy, w połowie z tych spotkań zachował czyste konto i przyczynił się do sukcesu drużyny, ale teraz nasze drogi się rozchodzą. Także chcemy mu podziękować za postawę i serce, jakie wkładał w grę w Poznaniu. Obu graczom życzymy powodzenia na dalszym etapie kariery - dodał Rząsa.

Radomiak Radom - Wisła KrakówOgromne wydatki klubów ekstraklasy. Miliony na prowizje dla menedżerów

Pedro Tiba występował w Lechu Poznań w latach 2018-2022, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty w 141 meczach we wszystkich rozgrywkach. Z kolei Mickey van der Hart do Lecha trafił w 2019 roku. Od tamtej pory zagrał w 72 meczach, w których aż 31 razy zachował czyste konto.

Więcej o: