W lutym poznaniacy wypożyczyli "Kownasia" do końca sezonu. Jak się później okazało, transfer był dobrą decyzją. Zawodnik stał się ważną postacią ekipy Macieja Skorży. Kownacki zagrał w 13 meczach, strzelił cztery bramki i zaliczył dwie asysty.
Klubowi zależy na zatrzymaniu piłkarza przed eliminacjami do Ligi Mistrzów, w związku z tym chcą zostawić Kownackiego w zespole. Jak informuje Interia Sport, Lech planuje ponownie wypożyczyć 25-latka i wpisać do umowy kwotę odstępnego. Byłaby to szansa na zakup 25-latka po awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Oba kluby prowadzą w tej sprawie rozmowy.
- Wiemy na co stać Dawida, znamy jego umiejętności. Widać, że przez ostatnie lata dojrzał, także piłkarsko. Na pewno mógłby nam jeszcze pomóc - mówi Interii Sport jeden z pracowników klubu.
Dawid Kownacki swoją karierę rozpoczynał w GKP Gorzów Wielkopolski, ale śmiało można go nazwać wychowankiem Lecha Poznań, do którego dołączył w wieku 8 lat. To właśnie w "Kolejorzu" zadebiutował w ekstraklasie i europejskich pucharach, rozgrywając w niej 94 mecze, zdobywając przy tym 21 goli i 10 asyst. W 2015 roku sięgnął z Lechem po mistrzostwo Polski, a trenerem poznańskiej drużyny był tak jak dziś - Maciej Skorża.