Czterech polskich pucharowiczów na sezon 2022/23. Wszystko już jasne

Do końca sezonu PKO Ekstraklasy pozostała jedna kolejka spotkań. W walce o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach wszystko jest już jasne. Do grona pucharowiczów jako ostatnia dołączyła Lechia Gdańsk.

Sobotnie mecze 29. kolejki PKO Ekstraklasy przyniosły odpowiedź na pytanie o obsadę miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach. Jako ostatnia występy na międzynarodowej arenie zapewniła sobie Lechia Gdańsk.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Znamy komplet polskich pucharowiczów na sezon 2022/23

14 maja 2022 roku poznaliśmy nowego mistrza Polski. Lech Poznań może świętować pierwsze miejsce w tabeli. To sprawia, że podopieczni Maciej Skorży w przyszłym sezonie zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czeka ich jednak trudna droga.

Kroku poznaniakom nie byli w stanie dotrzymać piłkarze Rakowa Częstochowa. Zdobywca Pucharu Polski w sobotę potknął się w Lubinie. Przegrał z miejscowym Zagłębiem 0:1. Marek Papszun już może myśleć o przygotowaniu swojego zespołu do walki o fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Zmagania Raków zacznie od II rundy eliminacji.

W europejskich pucharach zagrają też drużyny Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk. Obie drużyny w sobotni wieczór zmierzyły się ze sobą. Padł remis 0:0. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że ekipa z Trójmiasta na pewno na koniec sezonu zajmie czwartą pozycję. Jest ona premiowana awansem do eliminacji Ligi Konferencji. Gdańszczanie tym samym po trzech latach wracają do europejskich pucharów. Walkę rozpoczną od pierwszej rundy eliminacji. Również Pogoń, która wciąż ma szanse na wicemistrzowski tytuł, swoją przygodę zacznie od tego poziomu.

Więcej o: