Legia wygrała dzięki bramce nowego nabytku

Legia w drugi środowym sparingu pokonała 6. ekipę ligi serbskiej FK Vożdovac 1:0. Jedynego gola dla wicemistrzów Polski zdobył Mateusz Cholewiak.

Mecz ciężko nazwać emocjonującym. Na boisku działo się niewiele, w dużej mierze za sprawą głęboko i dobrze broniących się Serbów. Legioniści rozpoczęli spotkanie w składzie Radosław Majecki, Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Karbownik, Arvydas Novikovas, Andre Martins, Domagoj Antolić, Luquinhas, Walerian Gwilia, Maciej Rosołek.

Polski zespół do siatki trafili dopiero w 80. minucie. Mateusz Cholewiak, który na murawie pojawił się w drugiej połowie spotkania wykorzystał podanie Luquinhasa i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali Marko Trkulję.

Dla Cholewiaka to pierwszy gol w barwach Legii, do której zimą trafił ze Śląska Wrocław.

Starcie z FK Vożdovac było drugim środowym w ramach obozu przygotowawczego odbywającego się w Turcji. Wcześniej ekipa ze stolicy Polski okazała się lepsza od węgierskiego Nyiregyhaza Spartacus FC (3:1). Hat-trickiem popisał się w tym meczu obrońca, Mateusz Wieteska.