• Link został skopiowany

Michał Probierz skrytykował format ligi i terminarz. "Dziwne, że nikt o tym nie mówi"

- Dziwię się trenerom i ludziom w klubach, że nikt nie mówi o terminarzu. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 18-zespołowa liga - powiedział Michał Probierz na czwartkowej konferencji prasowej.
Grzegorz Kurdziel i Michał Probierz, trenerzy Cracovii
JAKUB PORZYCKI
Zobacz wideo

- Przed spotkaniem z Jagiellonią akurat czytałem, jak długą mamy passę zwycięstw, a w radiu leciała piosenka Anny Jantar 'Nic nie może przecież wiecznie trwać'. Pomyślałem sobie, że kiedyś ta porażka u siebie musi przyjść. Teraz Waldek Fornalik powinien to usłyszeć. Presja na Piaście jest bardzo duża, bo gonią ścisłą czołówkę, u siebie zbudowali twierdzę - rozpoczął czwartkową konferencję prasową Michał Probierz.

I dodał: Waldek to doświadczony trener, poukładał drużynę w której ma bardzo dużo doświadczonych piłkarzy. Z Mikkela Kirkeskova wszyscy się śmiali, a teraz świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Piotr Parzyszek jest w bardzo dobrej formie. Gerard Badia i Tom Hateley potrafią zagrać piłkę na nos. Mają taką ławkę rezerwowych, jakiej nie ma wiele klubów w ekstraklasie. Tomasz Jodłowiec odzyskał moc, Joel Valencia wyrasta na lidera. Patryk Dziczek to ich motor napędowy, bardzo dobry piłkarz. Wątpię, żeby w przyszłym sezonie jeszcze grał w Polsce. Piast bazuje na fantastycznej defensywie. Tracą mało bramek. Musimy im wybić atuty.

Michał Probierz krytykuje format ligi

Probierz podczas spotkania z dziennikarzami nawiązał też do trudnego i wyczerpującego terminarza, krytycznie wypowiadając się tym samym na temat obecnego formatu ligi. - Dziwię się trenerom i ludziom w klubach, że nikt nie mówi o terminarzu. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 18-zespołowa liga. Bardzo trudno ustabilizować formę, nie ma czasu na poprawę, gdyż zajmujemy się stawianiem na nogi zawodników, a nie można popracować nad wyeliminowaniem błędów - przyznał trener Cracovii. - W Polsce klubów nie stać na 30-osobowe kadry - zakończył.

Więcej o:

WynikiTabela

Komentarze (11)

Michał Probierz skrytykował format ligi i terminarz. "Dziwne, że nikt o tym nie mówi"

piesiaczkaszczekaczka
6 lat temu
Po co w ogóle liga i granie między sobą. Ustanowić dożywotnio że legła będzie mieć co roku miszcza i po sprawie.
jarosbaba
6 lat temu
Winny zawsze się tłumaczy.
carlos_512
6 lat temu
słyszałem wypowiedź Probierza, co mu się nie podoba w terminarzu:
gra w cyklu weekend-środa-weekend...

a później wszyscy się dziwią, że polskie drużyny przegrywają w europejskich pucharach...
ale skoro (najlepszy (ponoć) polski trener nie umie przygotować do takiego wysiłku swoich piłkarzy, to należy tylko spuścić zasłonę milczenia nad poziomem merytorycznym "trenera" Probierza...
takaprawda
6 lat temu
Najciekawiej, wg mnie - było by połączenie 1 Ligi i Ekstraklasy. Na początku sezonu zrobić playoffy o to kto będzie grał w grupie mistrzowskiej, a kto w spadkowej. Pucharowicze byliby zwolnieni z playoffów, mając zagwarantowany udział w grupie mistrzowskiej. Duża liczba zespołów w najwyższej lidze to większa szansa dla młodzierzy i klubów. 34 zespoły - to by była liga ;)
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).