Fatalne informacje dla Legii Warszawa. Dwóch kluczowych zawodników nie zagra w meczu z Lechią Gdańsk

W meczu 32. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań (0:1). To jednak nie koniec złych informacji dla mistrzów Polski. W następnym meczu z Lechią Gdańsk trener Aleksandar Vuković nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników, którzy w tym sezonie najczęściej grali w podstawowym składzie warszawiaków.

Była 73. minuta meczu Lecha z Legią, kiedy w miejsce Joao Amarala na boisku pojawił się Filip Marchwiński. Dziewięć minut później 17-latek cieszył się już z gola, który dał poznaniakom zwycięstwo w prestiżowym meczu z mistrzem Polski. Marchwiński, chociaż miał obok siebie Williama Remy'ego, zdołał oddać strzał z dystansu, który zaskoczył Radosława Cierzniaka. Lech pokonał Legię 1:0 co oznacza, że po zaledwie kilku dniach na prowadzenie w tabeli ekstraklasy wróciła Lechia Gdańsk.

Legia Warszawa ma poważny problem

Porażka w Poznaniu i strata pozycji lidera to jednak nie jedyne problemy mistrzów Polski. W hicie 33. kolejki Ekstraklasy, w którym zmierzą się oni na wyjeździe z Lechią Gdańsk, Aleksandar Vuković nie będzie mógł skorzystać z dwóch piłkarzy, którzy w tym sezonie stanowili o sile warszawskiego zespołu. Mowa o Cafu (w meczu z Lechem zobaczył czwartą żółtą kartkę w sezonie) i Marko Vesoviciu (ósma żółta kartka). - Oprócz wyniku najbardziej bolą mnie kartki, które zawodnicy dostali w końcówce meczu. Cafu i Vesovicia zabraknie w Gdańsku - powiedział trener Legii po środowej porażce z Lechem.

Cafu w tym sezonie rozegrał 38 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił sześć goli i zaliczył cztery asysty. Vesović wystąpił w 27 meczach.

Spotkanie wyjazdowe Legii z Lechią już w sobotę 27 kwietnia o godz. 20:30. W tej chwili obydwa zespoły mają po 63 pkt. na koncie, ale w tabeli pierwsi są gdańszczanie, którzy prowadzenie zawdzięczają lepszemu bilansowi bramkowemu.