Ekstraklasa. Lechia Gdańsk będzie mieć nowego dużego sponsora? PayTren chce zainwestować w klub

Niewykluczone, że Lechia Gdańsk w niedługim czasie pozyska dużego sponsora głównego. Ma nim zostać indonezyjska firma PayTren.

Od ponad pół roku trwa silna ekspansja Lechii Gdańsk na rynek azjatycki, ze szczególnym naciskiem na Indonezję. Jednym z jej przejawów był transfer Egy'ego Maulany Vikriego. Jego przyjście do klubu z Pomorza spowodowało znaczny wzrost zainteresowania drużyną w tamtym rejonie świata.

Niewykluczone, że ta transakcja poskutkuje kolejnymi korzyściami finansowymi dla zespołu. Według informacji Mateusza Borka Lechia może pozyskać nowego sponsora z Indonezji. Mowa o firmie PayTren, która jest tamtejszym odpowiednikiem PayPala. Umowa ma trwać przez 3 lata.

W wypowiedzi dla "Przeglądu Sportowego" gdańszczanie potwierdzają, że Indonezyjczycy złożyli ofertę sponsoringu. "Klub potwierdza, że pojawiła się oferta od firmy PayTren. Nie zmienia to jednak faktu, iż pierwszym partnerem do rozmów jest dla nas nasz długoletni sponsor, czyli firma Energa. Pozostałych szczegółów nie będziemy komentować".

>>> Lechia przedłużyła serię meczów bez porażki

Pieniądze, które Lechia otrzymałaby od PayTren na pewno znacząco wspomogłyby klubowe finanse i pozwoliłby uregulować część zaległości. Przed meczem ze Śląskiem Wrocław pojawiły się informacje, jakoby klub zalegał z płatnościami na rzecz firmy ochroniarskiej, która obsługiwała mecze Lechii. Ci zagrozili, że jeżeli nie dług nie zostanie uregulowany, to nie będą ochraniali spotkania z Wrocławianami, a to mogłoby nawet doprowadzić do walkoweru. Ostatecznie dług został spłacony.

>>> Artur Sobiech zawodnikiem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po czterech kolejkach Lotto Ekstraklasy jest na czwartym miejscu z 8 zdobytymi punktami. Do prowadzącego Lecha tracą 4 punkty.

Więcej o: