Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Fran Velez miał wrócić do Hiszpanii, a zagra w Grecji. Wisła Kraków oszukana

Fran Velez poprosił Wisłę Kraków o możliwość transferu, aby wrócić do Hiszpanii, gdzie przebywa jego chora córka. "Biała Gwiazda" się zgodziła, a tymczasem Velez wyleciał do Grecji i podpisał kontrakt z Arisem Saloniki. Kibice są wściekli.

Po roku gry w Ekstraklasie Fran Velez przestał być zawodnikiem Wisły Kraków. Klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu, co było związane z chorobą córki piłkarza. Velez chciał wrócić do ojczyzny, aby przebywać w gronie rodzinnym w trudnych chwilach.

- Powodem mojego odejścia są problemy córki i to sprawa najważniejsza. Potrzebuję być teraz przy niej i najlepszym wyjściem był powrót do domu. Dlatego musiałem podjąć tę trudną decyzję - powiedział Velez w specjalnie nagranym filmie.

>>> Legia na krawędzi Europy. Brak awansu do fazy grupowej może oznaczać katastrofę

Nie Hiszpania, a Grecja

Fani Wisły Kraków są wściekli. Okazało się bowiem, że Velez wcale nie wyleciał do Hiszpanii. Jego córka jest chora, ale on zamiast do niej wrócić, zameldował się w... Grecji. Co więcej, we wtorek wieczorem podpisał kontrakt z beniaminkiem tamtejszej ligi, Arisem Saloniki.

>>> Adam Hlousek odejdzie z Legii Warszawa? New York City FC zainteresowane czeskim obrońcą

Włodarze Wisły nie zamierzają odpuścić tej sprawy. Już niebawem mają zostać podjęte kroki prawne względem jego nagannego zachowania.

Velez spotka się w Salonikach z rodakiem i byłym kolegą z Wisły, Julianem Cuestą. Kontrakt bramkarza wygasł po zakończeniu sezonu 2017/18 i nie został przedłużony.

>>> Mateusz Borek skomentował transfer Grzegorza Krychowiaka do Lokomotiwu Moskwa