Ekstraklasa. Sobiech wśród 100 najbardziej obiecujących młodych piłkarzy

Napastnik Polonii Warszawa Artur Sobiech został zauważony przez portal goal.com. Zawodnik znalazł się na liście 100 młodych piłkarzy, na których warto zwrócić uwagę w 2011 roku.

Na liście widnieją nazwiska graczy, którzy nie przekroczyli 21 lat. Wśród nich znajduje się piłkarz Polonii. Portal charakteryzuje Sobiecha jako gracza "dobrze strzelającego obiema nogami, który swoją jakość potwierdził dorobkiem strzeleckim w minionym roku".

"Pomijając zarzuty o naiwności taktycznej i niewielkim niedoborze masy mięśniowej, wciąż mamy do czynienia z talentem. Zarówno klub jak i reprezentacja mogą mieć powody do zadowolenia" - czytamy na stronie.

20-latek jest piłkarzem Polonii od tego sezonu. W poprzednich rozgrywkach, jeszcze w barwach chorzowskiego Ruchu, zdobył 10 bramek. Udane występy w Ekstraklasie zaowocowały powołaniem do kadry Franciszka Smudy. Latem piłkarz stał się najdroższym polskim zawodnikiem kupionym przez klub z Ekstraklasy. Czarne Koszule zapłaciły za niego Ruchowi milion euro.

Obok Polaka, na liście goal.com znaleźli się m.in. tacy zawodnicy jak: Abel Hernandez z Palermo, Eden Hazard z Lille, czy gracz Borusii Dortmund, Mario Goetze.

Janas zwolniony z Polonii. Teraz Niemiec lub Szwajcar? 

Więcej o:
Copyright © Agora SA