Absolutny hit. Reprezentacja Polski może zagrać ze światową potęgą. Pierwszy raz od dekad

Reprezentacja Polski w 2024 roku może zagrać w prawdziwym hicie. UEFA i CONMEBOL ustaliły terminy meczów towarzyskich, w których zmierzą się drużyny narodowe z Europy i Ameryki Południowej. Globo informuje, że Biało-Czerwoni są jednymi z kandydatów do rozegrania spotkania przeciwko reprezentacji Brazylii.

Europejska UEFA i południowoamerykańska federacja CONMEBOL chcą rozszerzyć współpracę i w ramach niej ma odbyć się szereg meczów towarzyskich. Terminy zaplanowano na marzec 2024 roku.  Wiadomo, że zaangażowanych zostanie 10 południowoamerykańskich reprezentacji. Wśród nich mają znaleźć się Argentyna i Brazylia. Obie kadry mają zagrać w Europie po dwa spotkania. Rywalem ktoś z europejskiej czołówki.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Reprezentacja Polski zagra z Brazylią? Kosmiczny mecz niewykluczony

Brazylijski portal Globo informuje, że Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej we współpracy z CONMEBOL poszukuje aktualnie atrakcyjnych rywali dla swojej reprezentacji. Wybór wcale nie jest taki łatwy, ponieważ musi zostać dokonany z grupy 16 najlepszych zespołów w Europie, czyli z dywizji A Ligi Narodów. W tym gronie jest oczywiście reprezentacja Polski. Oprócz Biało-Czerwonych są w tym gronie: Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Niemcy, Holandia, Belgia, Szkocja, Izrael, Serbia oraz Bośnia i Hercegowina. 

Jest przełom ws. Stadionu Narodowego! Jest przełom ws. Stadionu Narodowego! "Pozytywna opinia"

Spotkania w Europie to przedsmak innego planu UEFA i CONMEBOL. Organizację chcą, aby Argentyna i Brazylia dołączyły do rozgrywek dywizji A Ligi Narodów. Z Globo dowiadujemy się, że mogłoby to nastąpić jeszcze w 2024 roku, a mecze towarzyskie miałby być poważnym testem ewentualnego powodzenia planu. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Reprezentacja Polski z Brazylią ostatni raz zmierzyła się w 1997 roku na wyjeździe i przegrała 2:4. Bilans Biało-Czerwonych w starciu w 5-krotnymi mistrzami świata to 9 porażek, dwa remisy i tylko jedna wygrana. Polacy ograli Brazylijczyków w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata w 1974 roku. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Grzegorz Lato

Poland Soccer SantosSantos zaskoczył powołaniem. Szansa na absolutny debiut. "Jestem gotowy"

Więcej o: