Jest przełom ws. Stadionu Narodowego! "Pozytywna opinia"

A jednak PGE Narodowy będzie gościł reprezentację Polski?! - Otrzymaliśmy nową opinię z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która jest pozytywna. Mamy nadzieję, że mając już tę pozytywną opinię, także z miasta Warszawa będzie pozytywna decyzja co do organizacji imprezy masowej. Koncentrujemy się już na organizacji meczu - oświadczyła rzeczniczka prasowa PL.2012+ Małgorzata Bajer, którą cytuje portal i.pl.

- Na dzisiaj nie mamy pewności, czy korzystanie ze Stadionu Narodowego w kontekście imprez masowych jest dla widowni bezpieczne - w połowie lutego informował Kamil Bortniczuk. Minister sportu później potwierdził, że marcowy mecz reprezentacji Polski z Albanią w eliminacjach do mistrzostw Europy odbędzie się na innym obiekcie. - Nie możemy dłużej mydlić oczu kibicom i PZPN - dodał. Problemy pojawiły się w listopadzie, kiedy podczas corocznego przeglądu technicznego została wykryta wada w konstrukcji dachu. Ale w ostatnich dniach pojawiały się informacje, że być może jednak Polacy zagrają na Narodowym.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Wpływ na to miały pozytywne ekspertyzy przeprowadzone przez specjalistów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czwartek operator stadionu, czyli spółka PL.2012+ otrzymał właśnie pozytywną opinię.

- Dzisiaj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy nową opinię z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która jest pozytywna. Mamy nadzieję, że mając już tę pozytywną opinię, także z miasta Warszawa będzie pozytywna decyzja co do organizacji imprezy masowej. Koncentrujemy się już na organizacji meczu - oświadczyła rzeczniczka prasowa PL.2012+ Małgorzata Bajer, którą cytuje portal i.pl.

Fernando Santos, Tomasz HajtoHajto bardzo wymagający wobec Santosa. Byłoby inaczej, gdyby nie ta narodowość

- Oczywiście ostateczna decyzja należy do miasta Warszawy, ale mam nadzieję, że decyzja będzie pozytywna. Powstało niepotrzebne zamieszanie. Mamy pewność, że na stadionie jest bezpiecznie, dopełniliśmy wszelkich formalności, aby tak było - na łamach portalu i.pl dodał Włodzimierz Dola, prezes spółki PL.2012+.

Dlaczego tak długo PZPN zwleka z oficjalną decyzją?

PZPN w kontekście Narodowego gra na czas, ale to zrozumiałe, bo w grę wchodzą pieniądze. - Nikt o zdrowych zmysłach nie zrezygnuje z organizacji meczu na Narodowym ot tak sobie, bo to jest o około 8 czy 9 milionów większy przychód niż na każdym innym obiekcie. Można zarobić o ponad połowę więcej niż na innych stadionach, więc nikt lekką ręką nie odpuści takiej szansy. Dopóki będzie tliła się nadzieja, że ten Narodowy dostanie homologację odpowiednich służb i że będzie można tam rozegrać spotkanie z Albanią, to wszyscy pracownicy PZPN i pewnie kibice też woleliby, żeby odbyło się to na Narodowym - mówił redaktor naczelny portalu Sportowy24.pl Adam Godlewski, gdy był gościem Sport.pl LIVE.

Reprezentacja Polski walkę w eliminacjach do Euro 2024 zacznie w marcu. Na początek zagra na wyjeździe z Czechami (24 marca), a później u siebie z Albanią (27 marca). Pozostali grupowi rywale to Mołdawia i Wyspy Owcze. Na ME awansują dwie drużyny.

Więcej o: