Polski talent rozchwytywany przez włoskich gigantów. Trzy kluby w kolejce

Jakub Kiwior cieszy się sporym zainteresowaniem wielkich marek europejskiej piłki. Wokół Polaka krąży coraz więcej plotek. Latem może dojść do dużego transferu.

Włoskie kluby - Napoli, Juventus i Milan są bardzo zainteresowane ściągnięciem Jakuba Kiwiora. Polak zalicza świetnie miesiące w Spezii, a jego kolejne występy w reprezentacji Polski również nie przechodzą niezauważone. Mundial to kolejna okazja dla obrońcy, aby podbić swoje notowania i zapracować na lukratywny transfer.

Zobacz wideo Katar. W tych miejscach mieszkają i trenują polscy piłkarze

Kiwior rozchwytywany. Chętnych nie brakuje

Można powiedzieć, że Jakub Kiwior stale robi nie kroki, a skoki do przodu. Jego kariera wręcz wystrzeliła w ciągu ostatnich miesięcy. Transfer do Spezii, regularna gra w Serie A, debiut w reprezentacji, a wreszcie udział na mistrzostwach świata. Nowych punktów w CV Polaka momentalnie przybyło. Sam robi sobie znakomitą reklamę.

Ostatni mecz Polski z Meksykiem był kolejną okazją do chwalenia Kiwiora. Początkowo był nieco niepewny, lecz finalnie wypadł jako jeden z najlepszych piłkarzy na boisku. Doceniły go włoskie media - La Gazzetta dello Sport oceniła go najwyżej z Polaków. We Włoszech Kiwiora lubi się zresztą coraz bardziej, a kolejne informacje dowodzą, że sporo osób chce, aby obrońca pozostał w Serie A. Jeszcze niedawno mówiło się o zainteresowaniu Atletico, ale lista chętnych na Kiwiora stale się powiększa.

Więcej treści sportowych na Gazeta.pl.

Katar 2022. Czesław Michniewicz podczas meczu Polska - Meksyk (0:0)Analitycy wyliczyli szanse Polski na wyjście z grupy. Nie jest dobrze

Tuttosport informuje, że oferty za Kiwiora mają zamiar złożyć Napoli, Juventus oraz Milan. Gazeta przyrównała to do wyścigu o Scudetto, gdyż to właśnie te kluby tworzą obecnie pierwszą trójkę w Serie A. Wyraźnie zaznaczono, że to Juventus może mieć największą chrapkę na Polaka, gdyż interesuje się nim od dłuższego czasu, a lada moment trzeba się będzie też oglądać za konkretnym następstwem dla 36-letniego Leonardo Bonucciego.

Wyścig o Kiwiora trwa więc w najlepsze. Poza Serie A i La Ligą opcją Polaka może być też Premier League, gdzie West Ham ostrzy sobie na niego zęby. Nic tylko przebierać w ofertach.

Arabia Saudyjska pewna swego przed meczem z Polską. Arabia Saudyjska pewna swego przed meczem z Polską. "My jesteśmy przyszłością"

Kiwior nadal pozostaje zawodnikiem Spezii, z którą wiąże go umowa do 2025 roku. Na razie nie mówi się konkretnie, czy temat transferu dotyczy już okienka zimowego czy dopiero letniego. Z pewnością istotne mogą być w tej kwestii występy obrońcy na mundialu w Katarze. Z Meksykiem Kiwior pokazał klasę, ale przed nim jeszcze trudne sprawdziany z Arabią Saudyjską oraz Argentyną i oby również mecze w dalszych etapach mistrzostw świata.

"La Gazetta dello Sport" wyróżniła Lewandowskiego. Nie tak, jak byśmy chcieli

Więcej o: