Jakub Kiwior może zostać bohaterem sensacyjnego transferu po MŚ. Nawet 25 mln euro

Jakub Kiwior rozgrywa świetny sezon i dzięki temu wzbudza zainteresowanie na transferowym rynku. Zdaniem hiszpańskich mediów obrońca polskiej kadry może przenieść się do Atletico Madryt. Cena będzie zależała od tego, jak zaprezentuje się na mundialu w Katarze.

W obecnym sezonie Jakub Kiwior świetnie spisuje się w barwach włoskiej Spezii. Do tej pory rozegrał 15 meczów. Media często chwalą Polaka za udane występy. "Zawsze punktualny w obronie" - pisała o nim "La Repubblica" po wrześniowym spotkaniu z Napoli (0:1). Kiwior wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji Polski w meczu z Meksykiem (0:0) na mistrzostwach świata w Katarze i zdaniem "La Gazzetty dello Sport", był najlepszym piłkarzem w zespole Michniewicza.

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

Jakub Kiwior może trafić do Atletico Madryt

Dzięki dobrym występom Kiwior wzbudza zainteresowanie wielu zagranicznych klubów. Jak informuje włoski dziennikarz Matteo Moretto, Polak może przenieść się do Atletico Madryt. Jego zdaniem, jeśli Kiwior rozegra udany mundial, Spezia może zażądać za niego około 25 mln euro. W przeciwnym wypadku cena ma nie przekroczyć 15 milionów. Moretto dodaje, że zawodnikiem interesuje się również AC Milan. 

O zainteresowaniu Atletico pisała także "La Gazzetta dello Sport". Plotki skomentował agent Kiwiora Paweł Zimończyk. - Kuba na pewno jest monitorowany przez wiele klubów, nie tylko z Włoch. Na razie istotne jest, żeby potwierdził poziom z Serie A na mistrzostwach świata, a potem podjął dobrą decyzję, jeśli oferty zaczną napływać - wyznał w rozmowie z TVP Sport.

W obecnym sezonie Atletico Madryt rozczarowuje. W rozgrywkach ligowych traci średnio jednego gola na mecz, zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i do tego odpadło z Ligi Mistrzów.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spezia po 15 kolejkach zajmuje 17. miejsce i do tej pory uzbierała 13 punktów. Rozgrywki Serie A zostaną wznowione dopiero w przyszłym roku. W pierwszej serii spotkań po mundialu ekipa Jakuba Kiwiora zagra z Atalantą. Mecz odbędzie się 4 stycznia o 14:30. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.