"Lewandowski zeskanował człowieka i zachował się właśnie w ten sposób"

Andrzej Janisz raz jeszcze wrócił do meczu reprezentacji Polski z Belgią (0:1) w Lidze Narodów. To było ostatnie skomentowane przez niego spotkanie kadry, o czym powiedział Robertowi Lewandowskiemu. Ten w odpowiedzi na słowa dziennikarza, uścisnął go. - Ujęło mnie to, że to on zaproponował ten uścisk - mówi dziś Janisz.

- Nie powiem państwu do usłyszenia, bo nie będziemy się już słyszeć z meczów reprezentacji Polski. To był już ostatni mecz ze Stadionu Narodowego i dziękuję za te długie, długie lata - powiedział Andrzej Janisz na antenie 14 czerwca. Wtedy reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Belgią na Stadionie Narodowym w Warszawie. I był to ostatni skomentowany przez dziennikarza mecz kadry.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Janisz dziękuje za gest. "Historia Stadionu Narodowego to również historia Lewandowskiego"

Gdy piłkarze wychodzili ze stadionu, Janisz udał się do tunelu i poprosił Roberta Lewandowskiego o autograf. Wtedy przekazał mu wieść o emeryturze. Kapitan reprezentacji zdecydował się na piękny gest i przytulił dziennikarza. - Będzie mi brakowało tego głosu - dodał chwilę później.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziś Janisz nie ukrywa swojej radości z reakcji 33-letniego piłkarza. - Ujęło mnie to, że to on zaproponował ten uścisk. Podszedłem z akredytacją z tego meczu i chciałem, żeby mi ją podpisał. Nie chciałem żadnego wywiadu. Spytałem się go, czy może podejść. Najpierw, jak to Robert Lewandowski, zeskanował człowieka, zobaczył, że nie mam sprzętu radiowego i podszedł. Wtedy mu powiedziałem o wszystkim - wspomina Janisz w rozmowie z Meczyki.pl.

I dodał: - To było bardzo miłe, bardzo dziękuję Robertowi Lewandowskiemu, że zachował się właśnie w ten sposób. Wiemy, że historia Stadionu Narodowego to jest również, a może nawet przede wszystkim, historia Roberta Lewandowskiego. To samo 65-latek powiedział Lewandowskiemu jeszcze na Stadionie Narodowym. 

Andrzej Janisz pracował nie tylko w Polskim Radiu, ale też w stacjach Eurosportu, Eleven Sports czy Telewizji Polskiej. Komentował mecze piłki nożnej, w tym Ligi Mistrzów czy Ligi Narodów UEFA. Można go było też usłyszeć w sportach walki. 

Więcej o: