Wzruszająca chwila po meczu z Belgią. Lewandowski żegna dziennikarza. "Będzie mi brakowało tego głosu"

Legendarny komentator Polskiego Radia Andrzej Janisz skomentował wczoraj po raz ostatni mecz reprezentacji Polski. Po meczu w wyjątkowy sposób pożegnał się z nim Robert Lewandowski. - Nie ukrywam, że będzie brakowało mi tego głosu - stwierdził reprezentant Polski.

Reprezentacja Polski nie zdołała zrewanżować się Belgii za porażkę 1:6 i we wtorek przegrała z kadrą Roberto Martineza 0:1. Jak poinformowała po zakończeniu meczu oficjalna strona Polskiego Radia, było to ostatnie spotkanie reprezentacji Polski, które skomentował Andrzej Janisz. 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Andrzej Janisz skomentował ostatni mecz reprezentacji Polski. "Będzie mi brakowało tego głosu"

- Nie powiem państwu do usłyszenia, bo nie będziemy się już słyszeć z meczów reprezentacji Polski. To był już ostatni mecz ze Stadionu Narodowego i dziękuję za te długie, długie lata - stwierdził na antenie Janisz.

Z legendarnym komentatorem Polskiego Radia pożegnał się także Robert Lewandowski. Redaktor Janisz poprosił po spotkaniu o pamiątkowy podpis. Zaskoczony Lewandowski dopytywał się, czy to naprawdę jest koniec, a gdy usłyszał podziękowania od Janisza, odparł: - To ja dziękuję. Nie ukrywam, że będzie brakowało mi tego głosu - powiedział reprezentant Polski, który wcześniej wyściskał Janisza.

"Andrzej Janisz skomentował właśnie ostatni mecz w radiowej Jedynce, a ja miałem zaszczyt mu towarzyszyć. Niesamowity sprawozdawca, ale przede wszystkim niesamowity i jedyny w swoim rodzaju człowiek" - dodał komentujący z Janiszem mecz Polski przeciwko Belgii Filip Jastrzębski na łamach oficjalnej strony Polskiego Radia. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

polska - belgia; zielinskiBoniek ocenił występ reprezentacji Polski. Są winni. "Potrzeba pomocników"

Janisz pracuje w Polskim Radiu od 1983 r. Na antenie komentował mecze piłkarskie i prowadził znane programy, m.in. "Kronikę Sportową", czy "Przy muzyce o sporcie". Głos 65-latka można również kojarzyć z transmisji sportów walki.

Więcej o: