Przez lata był związany z Jagiellonią, teraz zastąpi Marcina Brosza w kadrze u-18

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-18 związany przez wiele lat z Jagiellonią Białystok Wojciech Kobeszko. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Brosza, który prowadzi kadrę do lat 19.

W tym roku reprezentacja Polski U-18 rozegrała pięć meczów towarzyskich. Dwa z nich wygrała (1:0 ze Szwajcarią i 6:1 z Macedonią), dwa zremisowała (2:2 ze Szwajcarią i 0:0 ze Słowenią), a jeden przegrała (0:2 ze Słowenią). Do kolejnych meczów przygotowywać będzie ją już nowy trener.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Rafael LopesDwie oferty za piłkarza Legii Warszawa. Lopes może odejść z klubu

Kobeszko zastąpi w kadrze U-18 Marcina Brosza

Kobeszko zastąpi na stanowisku trenera reprezentacji Polski U-18 Marcina Brosza, który od stycznia tego roku odpowiadał za ten rocznik wraz z jednoczesnym prowadzeniem kadry do lat 19. "Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku" - wyjaśnił PZPN w oficjalnym komunikacie.

W pierwszym wywiadzie dla portalu "Łączy Nas Piłka" Kobeszko opowiedział o swoich planach. - Myślę, że zarówno dla mnie i mojego sztabu szkoleniowego będzie to bardzo ciekawe wyzwanie. Mamy jeszcze trochę czasu, aby go skompletować i poukładać pewne sprawy organizacyjne. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że moimi asystentami w drużynie będą Paweł Sikora oraz Tomasz Zahorski. Jeśli chodzi o pozostałych członków, jesteśmy w trakcie ustaleń i finalizowania rozmów. Wszystko będzie jasne najpóźniej w lipcu - wyjaśnił.

Kobeszko pracował z młodzieżą Jagiellonii

Wojciech Kobeszko całą swoją dotychczasową trenerską karierę spędził w drugich drużynach lub zespołach młodzieżowych Jagiellonii Białystok. W latach 2011-2012 zaczynał jako trener Jagiellonii II, następnie w latach 2012-2018 był trenerem w Akademii Piłkarskiej tego klubu, następnie przez rok (2018-2019) prowadził drużynę Jagiellonii do lat 19, natomiast od lipca 2019 roku do stycznia 2022 roku ponownie prowadził drugi zespół "Jagi".

Były piłkarz Liverpoolu został trenerem. Kibole od razu wyrzucili go z konferencjiByły piłkarz Liverpoolu został trenerem. Kibole od razu wyrzucili go z konferencji

Wcześniej Kobeszko był również piłkarzem. Zaczynał grę w drużynach MOSP Jagiellonia Białystok i KS wasilków, po czym w sezonie 2000/01 został graczem pierwszego zespołu Jagiellonii, gdzie grał do 2008 roku (z roczną przerwą na wypożyczenie do Ceramiki Opoczno). Pod koniec kariery grał jeszcze w Ruchu Wysokie Mazowieckie i Olimpii Zambrów.

Więcej o: