Przez lata był związany z Jagiellonią, teraz zastąpi Marcina Brosza w kadrze u-18

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-18 związany przez wiele lat z Jagiellonią Białystok Wojciech Kobeszko. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Brosza, który prowadzi kadrę do lat 19.

W tym roku reprezentacja Polski U-18 rozegrała pięć meczów towarzyskich. Dwa z nich wygrała (1:0 ze Szwajcarią i 6:1 z Macedonią), dwa zremisowała (2:2 ze Szwajcarią i 0:0 ze Słowenią), a jeden przegrała (0:2 ze Słowenią). Do kolejnych meczów przygotowywać będzie ją już nowy trener.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Kobeszko zastąpi w kadrze U-18 Marcina Brosza

Kobeszko zastąpi na stanowisku trenera reprezentacji Polski U-18 Marcina Brosza, który od stycznia tego roku odpowiadał za ten rocznik wraz z jednoczesnym prowadzeniem kadry do lat 19. "Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku" - wyjaśnił PZPN w oficjalnym komunikacie.

W pierwszym wywiadzie dla portalu "Łączy Nas Piłka" Kobeszko opowiedział o swoich planach. - Myślę, że zarówno dla mnie i mojego sztabu szkoleniowego będzie to bardzo ciekawe wyzwanie. Mamy jeszcze trochę czasu, aby go skompletować i poukładać pewne sprawy organizacyjne. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że moimi asystentami w drużynie będą Paweł Sikora oraz Tomasz Zahorski. Jeśli chodzi o pozostałych członków, jesteśmy w trakcie ustaleń i finalizowania rozmów. Wszystko będzie jasne najpóźniej w lipcu - wyjaśnił.

Kobeszko pracował z młodzieżą Jagiellonii

Wojciech Kobeszko całą swoją dotychczasową trenerską karierę spędził w drugich drużynach lub zespołach młodzieżowych Jagiellonii Białystok. W latach 2011-2012 zaczynał jako trener Jagiellonii II, następnie w latach 2012-2018 był trenerem w Akademii Piłkarskiej tego klubu, następnie przez rok (2018-2019) prowadził drużynę Jagiellonii do lat 19, natomiast od lipca 2019 roku do stycznia 2022 roku ponownie prowadził drugi zespół "Jagi".

Wcześniej Kobeszko był również piłkarzem. Zaczynał grę w drużynach MOSP Jagiellonia Białystok i KS wasilków, po czym w sezonie 2000/01 został graczem pierwszego zespołu Jagiellonii, gdzie grał do 2008 roku (z roczną przerwą na wypożyczenie do Ceramiki Opoczno). Pod koniec kariery grał jeszcze w Ruchu Wysokie Mazowieckie i Olimpii Zambrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.