Były piłkarz Liverpoolu został trenerem. Kibole od razu wyrzucili go z konferencji prasowej. "Wynoś się"

Były piłkarz Liverpoolu czy Espanyolu Albert Riera w poniedziałek miał zostać przedstawiony jako nowy trener Olimpiji Lublana. Ultrasi słoweńskiego klubu jednak do tego nie dopuścili i w trakcie konferencji wyprosili Hiszpana z sali prasowej. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci.

Poniedziałek miał być początkiem nowego etapu w karierze trenerskiej Alberta Riery. Hiszpan został przedstawiony jako nowy trener słoweńskiej Olimpiji Lublana, zastępując na tym stanowisko Roberta Prosineckiego, który odszedł z klubu po otwartej konfrontacji z prezesem i zarządem.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Trener Krakowian Michał Probierz podczas meczu Cracovia - Pogon Szczecin. Kraków, 25 października 2019Michał Probierz: Mesuta Oezila chciałem do Widzewa

Riera wyproszony z prezentacji przez ultrasów

Choć Prosinecki zajął dopiero trzecie miejsce w lidze i została zwolniony po trzech miesiącach, to zaskarbił sobie sympatię kibiców. Władze klubu ze stolicy Słowenii zdecydowały się zatrudnić Alberta Rierę. Hiszpan pojawił się na pierwszej konferencji prasowej, jednak nie mógł się spodziewać, że w jej trakcie dojdzie do nieprzyjemnego incydentu.

W sali prasowej pojawiła się grupa ultrasów. Najbardziej zagorzali fani Olimpiji zwrócili się do obecnych dziennikarzy, ale także do Riery. W pewnym momencie podszedł do niego zakapturzony mężczyzna i nakazał nowemu trenerowi, aby opuścił salę. - Wynoś się stąd, nie jesteś mile widziany - krzyczeli w jego stronę.Ten po chwili wstał i ze łzami w oczach wyszedł - informuje hiszpański dziennik "AS".

Gorący okres w Olimpiji Lublana

Atmosfera w klubie ze stolicy Słowenii jest bardzo napięta. W połowie sezonu doszło do zmiany własności - nowym właścicielem został niemiecki milioner Adam Delius, a dyrektorem klubu Igor Barisic. Chorwat był głównym odpowiedzialnym za zatrudnienie swojego rodaka Roberta Prosineckiego. Jego zadaniem było włączenie się do walki o mistrzostwo kraju, jednak nic z tego nie wyszło - Olimpija ostatecznie zakończyła sezon na trzecim miejscu.

Prosinecki w momencie rozpoczęcia pracy w klubie miał opracowaną strategię. Szybko jednak okazało się, że władze Olimpiji nie są do niej pozytywnie nastawieni i nie mają zamiaru realizować planów transferowych Chorwata. W efekcie trener stracił cierpliwość i odszedł z klubu, oskarżając władze Olimpiji o kłamstwa i niezrealizowane obietnice.

France Soccer League OneMedia: Messi chce wrócić. Już rozmawiał z Xavim

Albert Riera jak dotąd nie pełnił jeszcze roli pierwszego trenera. Od momentu zakończenia kariery piłkarskiej był jedynie asystentem menedżera w Galatasaray Stambuł. Wcześniej był zawodnikiem takich drużyn, jak Espanyol, Manchester City, Liverpool, Olympiakos, Watford czy Udinese. Karierę zakończył w słoweńskim klubie FC Koper.

Więcej o: