Szczęsny czy Buffon? Kto będzie nosił koszulkę z numerem 1? Buffon i Juventus podjęli decyzję

Gianluigi Buffon prawdopodobnie wróci do Juventusu. Legenda "Starej Damy" zdecydowała w porozumieniu z klubem, że nie zabierze Wojciechowi Szczęsnemu koszulki z numerem 1.

41-letni Gianluigi Buffon przez rok ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, by następnie zostać dyrektorem klubu. Pomysłodawcą tego transferu jest ponoć sam prezydent Juventusu - Andrea Agnelli. Rozmowy ws. powrotu potwierdził agent piłkarza, a według mediów Buffon ma zarobić 1,5 mln euro plus bonusy.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny zachowa swój numer

Zastanawiano się, czy Buffon nie poprosi Szczęsnego o to, by Polak oddał mu koszulkę z numerem 1. Według "Tuttosportu" Włoch w porozumieniu z klubem zdecydował, że nie będzie chciał zabierać Szczęsnemu jego numeru. Nie wiadomo, z jakim numerem będzie występował Buffon - 12 (typowy numer dla drugiego bramkarza) jest zajęta przez Alexa Sandro. 

Buffon będzie rezerwowym, ale jak informuje "La Repubblica" zapewnił sobie w kontrakcie rozegranie co najmniej ośmiu spotkań ligowych i dwóch w Lidze Mistrzów. Dzięki spełnieniu pierwszego warunku, legendarny bramkarz wyprzedzi Paolo Maldiniego w klasyfikacji zawodników z największą liczbą występów w lidze włoskiej. Słynny obrońca Milanu przez 24 lata kariery, wystąpił w 647 meczach w Serie A, Buffon obecnie ma na koncie 640 gier.

Więcej o: