Gianluigi Buffon ustalił warunki kontraktu z Juventusem! Wielki powrót

Gianluigi Buffon porozumiał się z Juventusem! Włoski bramkarz wraca do "Starej Damy" po zaledwie roku przerwy i podpisze roczny kontrakt, warty 1,5 mln euro plus bonusy - informuje znany włoski dziennikarz Romeo Agresti.

41-letni Gianluigi Buffon przez rok ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, by następnie zostać dyrektorem klubu. Pomysłodawcą tego transferu jest ponoć sam prezydent Juventusu - Andrea Agnelli. Już kilka dni temu rozmowy ws. powrotu potwierdził agent piłkarza.

Zobacz wideo

Gianluigi Buffon miał być rezerwowym w PSG

Buffon w minionym sezonie grał w PSG. Trener Thomas Tuchel stosował rotację w bramce, przez co Włoch rozegrał 25 spotkań. Jednak niemiecki trener zdecydował, że w nowym sezonie Buffon będzie tylko rezerwowym, a bluzę z numerem jeden dostanie Alphonse Areola

W styczniu władze klubu przekazały mi, że w przyszłym sezonie mogą mi zaoferować jedynie rolę drugiego bramkarza. Tym samym miałem wiele czasu na przemyślenia i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tak wielkich pieniędzy i ostatecznie odrzucić ofertę pozostania na kolejny sezon. W wieku 41 lat nadal chcę odczuwać emocje. Potrzebuję odpowiedniej dawki adrenaliny

- powiedział Buffon tłumacząc, dlaczego zdecydował się na odejście z PSG. I powiedział co nieco o planach na przyszłość: - Chcę ukończyć kurs coachingu, dyrektora sportowego, menedżera. Dodatkowo chciałbym poprawić swoją znajomość języka angielskiego. W skrócie: chcę przygotować się w taki sposób, abym mógł się otworzyć na nowe opcje.

Więcej o: