Wojciech Szczęsny jest obserwowany przez angielskiego giganta

Wojciech Szczęsny jest obserwowany przez Manchester United, który nie jest pewny przyszłości Davida de Gei w klubie - poinformował znany włoski dziennikarz Luca Momblano.

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem Juventusu od dwóch lat. Reprezentant Polski zwrócił na siebie uwagę "Starej Damy" występami w AS Romie, po czym mistrz Włoch wykupił go z Arsenalu (to z tego klubu był wypożyczony do Romy). Władze klubu są bardzo zadowolone z występów Szczęsnego, ale na Polaka zwrócił uwagę Manchester United.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny obserwowany przez Manchester United

Ewentualna oferta ze strony "Czerwonych Diabłów" zależy od przyszłości Davida de Gei. Kontrakt hiszpańskiego bramkarza wygasa w 2020 roku i jak na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się go przedłużyć. Manchester rozgląda się za potencjalnymi następcami de Gei i w tym gronie znajduje się również Szczęsny. Kilka dni temu Momblano informował, że Juventus otrzymał gigantyczną ofertę za Wojciecha Szczęsnego. Zainteresowany klub miał skontaktować się z dyrektorem sportowym Fabio Paraticim w sprawie ewentualnego transferu. Nie chodzi jednak o Manchester, który jak do tej pory nie złożył żadnej oferty.

Polak rozegrał w minionym sezonie 41 meczów w klubie. Puścił w nich 32 gole i zachował 18 czystych kont. Zdobył z Juventusem kolejne mistrzostwo Włoch, a w Lidze Mistrzów doszedł do ćwierćfinału, gdzie lepszy okazał się Ajax (2:3 w dwumeczu). W najbliższym sezonie jego zmiennikiem ma zostać... Gianluigi Buffon, który jest blisko powrotu do "Starej Damy". 

Więcej o: