Euro 2012. Grecja i Czechy w ćwierćfinałach

Grecy pokonali Rosjan, a Czesi Polaków i to oni zagrają w ćwierćfinałach. Swoich rywali poznają już w niedzielę.

Tuż przed przerwą gola dla Greków strzelił Karagounis i zapewnił swojej reprezentacji niespodziewany awans do ćwierćfinału. Rosjanie, którzy turniej zaczęli od efektownego zwycięstwa 4:1 z Czechami, w ostatnim meczu nie byli w stanie strzelić bramki i zajęli trzecie miejsce w grupie.

W 72. minucie Czesi objęli prowadzenie w meczu z Polakami po trafieniu Jiraczka i to nasi południowi sąsiedzi zagrają o półfinał. Swoich rywali poznają w niedzielę, gdy zakończy się rywalizacja w grupie B.

Reprezentacja Smudy zajęła czwarte miejsce. W trzech meczach zdobyła dwa punkty - zremisowała 1:1 z Grecją i Rosją, z Czechami przegrała 0:1.