Zdobyły Superpuchar Hiszpanii. Wideo kuriozalnej ceremonii bije rekordy [WIDEO]

Zawodniczki FC Barcelony wygrały Superpuchar Hiszpanii i... same sobie odebrały medale. Wideo z kuriozalnej ceremonii bije rekordy popularności. Na Twitterze obejrzało je już prawie trzy miliony ludzi.

Rok 2023 rozpoczął się dla FC Barcelony w świetny sposób. Najpierw drużyna mężczyzn wygrała aż 3:1 z Realem Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii, gdzie jednym z bohaterów był Robert Lewandowski, a następnie ich wyczyn powtórzyły kobiety. Panie z Katalonii pokonały w tych rozgrywkach Real Sociedad 3:0. O meczu stało się głośno jednak nie z powodu wyniku.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Piłkarki FC Barcelony musiały same odebrać medale

Wszystko przez ceremonię "wręczenia" medali. "Wręczenia", gdyż zawodniczki z FC Barcelony same musiały podchodzić i odbierać należne im odznaczenia po wygranym finale. Na nagraniu doskonale widać, jak panie po kolei podchodzą do stoiska z medalami i z mniej lub bardziej zakłopotanymi wyrazami twarzy zabierają wyróżnienia. Wideo z wydarzenia szybko stało się hitem sieci. Na ten moment na Twitterze obejrzało je prawie trzy miliony użytkowników. 

Jak informuje "Mundo Deportivo", wszystko przez to, że na stadionie w San Sebastian znajdowało się kilku przedstawicieli hiszpańskiej federacji, ale... nie było żadnego kierownika. Wobec tego zwyciężczynie postanowiły, nie czekać aż ktoś łaskawie się zjawi i same wzięły to, co im się należało. Jest to ogromna kompromitacja hiszpańskiego związku, który najwyraźniej zlekceważył te rozgrywki. 

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

FC Barcelona nim sięgnęła po Superpuchar zmierzyła się w półfinale z żeńską drużyną Realu Madryt. Piłkarki z Katalonii, są aktualnymi mistrzyniami kraju i wyszły zwycięsko z wymagającego z tego starcia, ale do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, po której wygrały aż 3:1. Z kolei zawodniczki Realu Sociedad pokonały Sporting Huelva 1:0.

Więcej o:
Copyright © Agora SA