"Robert Ronaldinho". Lewandowski już czaruje na Camp Nou, szczęki opadły [WIDEO]

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou jako zawodnik FC Barcelony. Polski napastnik od razu dał popis możliwości i zachwycił zgromadzonych kibiców efektowną żonglerką. Komentatorzy podsumowali to krótko: "Robert - Ronaldinho".

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelony. Uroczystość na Camp Nou zgromadziła wielu fanów piłki nożnej, którzy nie mogli przegapić tego wydarzenia. Podczas prezentacji napastnik tradycyjnie musiał zaprezentować swoje możliwości. Polak dał popis swoich piłkarskich możliwości. 

Lewandowski już czaruje na Camp Nou. Popis umiejętności

Od początku prezentacji na Camp Nou było bardzo głośno, a ponad 57 tys. kibiców wyczekiwało największej gwiazdy dnia. Pojawienie się Lewandowskiego wywołało ogromną wrzawę na trybunach. Po oficjalnym powitaniu zawodnika przez prezesa Joana Laportę i krótkiej rozmowie z zawodnikiem, kapitan reprezentacji Polski dał popis swoich umiejętności.

Żonglował piłką, główkował i utrzymywał piłkę na głowie. To nie był koniec, bowiem później wybił piłkę na klatkę, zszedł nisko na nogach i trwał tak przez moment. Wyczyny Lewandowskiego spotkały się ze sporym uznaniem kibiców, ale również komentatorów z kanału Barcelony, którzy porównali go do słynnego Ronaldinho. - Jak Ronaldinho, Robert Ronaldinho! Tylko spójrzcie na to - zachwycali się. A "Deportes Cuatro" napisało krótko o "maestrii".

Zobacz wideo

Robert Lewandowski zaprezentowany w BarcelonieRobert Lewandowski dostał wymarzony numer w Barcelonie. RL9

Wpadki gwiazd podczas prezentacji i nieudane popisy z piłką

Żonglerka piłką to element każdej prezentacji nowego zawodnika. Pokazanie podstawowych zdolności piłkarskich wydaje się być zadaniem prostym do wykonania, jednak często wielkie gwiazdy miały z nim problemy. Przykładem może być inny zawodnik Barcelony, Ousmany Dembele, który podczas prezentacji w 2017 roku nie imponował swoimi zdolnościami tak, jak robi to na boisku. Pozostając na Camp Nou wpadki nie ustrzegł się również Martin Braithwaite, który w 2020 roku nieskutecznie chciał popisać się przerzuceniem piłki nad głową.

Polscy zawodnicy również mają na koncie podobne wtopy. Jednym z ich jest Paweł Brożek, który podczas prezentacji w Recreativo Huelva nie zabłysnął swoimi zdolnościami. Nieudolna żonglerka napastnika z 2012 roku na długo zapadła w pamięci kibiców.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Czy można sobie kupić koszulkę Barcelony z nazwiskiem Lewandowski? Z jakim numerem? Czy podczas prezentacji znów będziemy świadkami prowizorki, czy może wreszcie przy pełnym Camp Nou Robert Lewandowski zostanie przywitany z pełną pompą?

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: