Robert Lewandowski dostał numer w Barcelonie. Wszystko jasne. Piękne sceny

Za nami oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego na Spotify Camp Nou. Wszystko jasne. Robert Lewandowski zagra w FC Barcelonie z numerem 9.

Robert Lewandowski dołączył do FC Barcelony w drugiej połowie lipca za około 50 milionów euro z Bayernu Monachium. Polski napastnik wystąpił w trzech meczach drużyny z Katalonii podczas przedsezonowego tournee w Stanach Zjednoczonych, ale nie wybiegł wtedy na boisko z koszulką z numerem 9. Lewandowski otrzymał wtedy numer 12, który do tej pory należał do Duńczyka Martina Braithwaite'a.

Zobacz wideo Nowy dom Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie. "Wspomnienia na całe życie"

Primera Division. Robert Lewandowski z "dziewiątką" na plecach w Barcelonie

Temat numeru Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie pojawiał się w prasie na całym świecie już od kilku tygodni. Naturalnym wydawało się, że Lewandowski będzie grał z numerem 9, natomiast on do tej pory należał do Memphisa Depaya.

Były zatem trzy możliwości, żeby Robert Lewandowski przejął "9" od holenderskiego napastnika. Jedną z nich był transfer Depaya do innego zagranicznego klubu, ale ten scenariusz wciąż się nie ziścił. Drugą opcją było dobrowolne oddanie numeru Polakowi przez Holendra, a trzecim rozwiązaniem było narzucenie takiego wyjścia napastnikowi.

Ostatecznie ta kwestia została dopięta, a Robert Lewandowski został zaprezentowany na Camp Nou z numerem 9 i z nim będzie występował w barwach FC Barcelony. W najbliższych godzinach powinna też ruszyć sprzedaż koszulek Barcelony z napisem "Lewandowski 9". Temat numeru dla Roberta Lewandowskiego był bardzo ważny ze względów marketingowych, ale "9" na plecach była wcześniej zapewniona ze względu na odpowiednie zapisy w kontrakcie. Dodatkowo Lewandowski występował przez osiem lat w Bayernie z numerem 9 i nosił ten numer w Borussii Dortmund w latach 2011-2014.

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Czy można sobie kupić koszulkę Barcelony z nazwiskiem Lewandowski? Z jakim numerem? Czy podczas prezentacji znów będziemy świadkami prowizorki, czy może wreszcie przy pełnym Camp Nou Robert Lewandowski zostanie przywitany z pełną pompą?

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: