Francja znów zawiodła. Mbappe uratował punkt w Wiedniu [WIDEO]

Reprezentacja Francji wciąż zamyka tabelę grupy A1 piłkarskiej Ligi Narodów. W meczu 3. kolejki mistrzowie świata tylko zremisowali na wyjeździe z Austrią 1:1, a jeden punkt uratował im w końcówce Kylian Mbappe. W Kopenhadze Dania przegrała z kolei z Chorwacją 0:1.

Przed tym meczem reprezentacja Francji pozostawała bez zwycięstwa w grupie A1. "Trójkolorowi" najpierw przegrali u siebie z Danią 1:2, a następnie tylko zremisowali na wyjeździe z Chorwacją 1:1. W starciu w Wiedniu z Austrią mistrzowie świata i tak byli faworytami, ale ponownie zawiedli.

Choć Didier Deschamps wcale nie traktuje Ligi Narodów ulgowo, jego zespół spisuje się w czerwcowych rozgrywkach bardzo przeciętnie. Być może jest to spowodowane zmęczeniem zawodników po bardzo wymagającym sezonie 2021/22. W Wiedniu ponownie Francja się nie popisała i nie tylko nie wygrała, ale też była blisko porażki.

Wszystko za sprawą bramki Andreasa Weimanna, który w 37. minucie wykończył bardzo dobry kontratak Austriaków i trafił do siatki z bliska po dośrodkowaniu Konrada Laimera. Dla 30-latka był to dopiero pierwszy gol w reprezentacji narodowej.

Reprezentację Francji przed drugą porażką w czerwcu uratował niezawodny Kylian Mbappe, który pojawił się na placu gry z ławki rezerwowych w 63. minucie. To właśnie gwiazda PSG po prostopadłym podaniu Christophera Nkunku strzałem pod poprzeczkę wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarzem, doprowadzając w 83. minucie do wyrównania.

Francja zremisowała na wyjeździe z Austrią 1:1 i na półmetku rywalizacji w grupie A1 Ligi Narodów z dwoma punktami jest ostatnia w tabeli. Austriacy z 4 punktami zajmują drugie miejsce.

Tyle samo punktów mają na swoim koncie Chorwaci, którzy niespodziewanie pokonali na wyjeździe lidera grupy A1 - Danię 1:0. W meczu w Kopenhadze padł tylko jeden gol, autorstwa Mario Pasalicia, który w 69. minucie skrzętnie skorzystał z zamieszania w polu karnym po rzucie rożnym dla Chorwacji i z bliska pokonał Kaspra Schmeichela.

Wyniki piątkowych meczów Ligi Narodów:

Grupa A1:
Austria - Francja 1:1 (Weimann 37' - Mbappe 83')
Dania - Chorwacja 0:1 (Pasalić 69')

Grupa B2:
Albania - Izrael 1:2 (Broja 45'-k. - Solomon 57', 73')

Grupa C3:
Azerbejdżan - Słowacja 0:1 (Weiss 81')
Białoruś - Kazachstan 1:1 (Malkiewicz 84' - Ajmbetow 13')

Grupa D1:
Mołdawia - Łotwa 2:4 (Nicolaescu 5'-k., Motpan 64' - Gutkovskis 19', 60', Ikaunieks 26', 75')
Andora - Liechtenstein 2:1 (Alaez 78'-k., Rubio 82' - Meier 90')