Michniewicz zapowiada zmiany na mecz z Holandią. "Musimy szukać różnych rozwiązań"

- Wysoka porażka z Belgią nic nie zmieniła w naszym podejściu. W sobotę przeciwko Holandii szansę dostaną zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej lub wcale - zapowiedział Czesław Michniewicz na konferencji prasowej przed spotkaniem w Rotterdamie.

- Naszym celem na Ligę Narodów było utrzymanie się w najwyższej dywizji. Chcemy zostać wśród 12 zespołów, które grają na tym poziomie. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by ten cel osiągnąć. Porażka z Belgią niczego nie zmienia - mówił w piątek po południu Czesław Michniewicz.

Zobacz wideo Belgia - Polska. MASAKRA! Zieliński + Lewandowski i nawet Drągowski nie dał rady [SPORT.PL LIVE #25]

Mecz Ligi Narodów Belgia - Polska. Belgia, Bruksela, 8 czerwca 2022 r.Lewandowski nie zagra z Holandią? "Zabraknie go nawet na ławce"

I dodał: - Na sali konferencyjnej widzę Marcina Żewłakowa i Jakuba Wawrzyniaka. Zapytajcie ich, czy kiedykolwiek nie przegrali meczu z zespołem wyraźnie lepszym. My taki przegraliśmy w środę. Szkoda, że tak się stało, ale akceptujemy to i nie dramatyzujemy z tego powodu. Sportowa porażka z Belgią nie jest dla nas żadnym dramatem.

Selekcjoner reprezentacji Polski nie ukrywał, że w meczu z Holandią szansę otrzymają zawodnicy, którzy do tej pory nie byli piłkarzami wyjściowej jedenastki. W Rotterdamie najpewniej nie zagrają liderzy kadry: Robert Lewandowski czy Kamil Glik. Chociaż obaj są zdrowi i gotowi do gry, to Michniewicz szykuje ich na wtorkowe spotkanie z Belgią na Stadionie Narodowym.

Michniewicz zapowiada duże zmiany na Holandię

- Do mundialu zostały nam cztery mecze i 13 treningów. Część młodych zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata, będą mieli na koncie raptem kilka meczów w kadrze. Kiedy mają się ogrywać na wysokim poziomie, jeśli nie teraz? Zrobimy kilka zmian, ale nie powiem, że zrobimy to kosztem wyniku, bo zawsze chcemy grać jak najlepiej i wygrywać - powiedział Michniewicz.

I dodał: - Mecze z Belgią i Holandią nie są najważniejsze w kontekście celu, jaki mamy na Ligę Narodów. Młodzi zawodnicy muszą zobaczyć, jak się gra przeciwko takim rywalom, bo później nie będą już mieli na to czasu. Podchodzę do tego bardzo spokojnie, nie ma żadnej paniki z mojej strony. Musimy zmierzać ku takiej grze, jaką reprezentują Belgowie i Holendrzy, by wznieść się na wyższy poziom. 

- W piątek na odprawie powiedziałem piłkarzom, że każdy, kto dziś jest w kadrze, ma szansę wyjazdu na mundial. Musimy jednak szukać różnych rozwiązań, bo nie wiemy, co będzie za pięć miesięcy. Na mistrzostwa świata na pewno nie pojedzie ktoś, kto nie będzie grał w klubie. To może być szansa dla kogoś, kto do tej pory w kadrze grał mniej. Ale ja też muszę zobaczyć, czy taki zawodnik jest gotowy na najtrudniejsze wyzwania - zakończył Michniewicz.

Maciej Rybus,Rybus wybrał ostracyzm, ryzykując mundial. PZPN usprawiedliwia

Mecz Holandia - Polska w sobotę o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Więcej o: