Klub Kamila Glika nad przepaścią, może zostać zdegradowany o dwie ligi

Drużyna, w której na co dzień występuje Kamil Glik, w przyszłym sezonie może grać na poziomie czwartej ligi. Benevento straciło bowiem dotychczasowych właścicieli, którzy nie mają zamiaru zgłaszać klubu na kolejny sezon do Serie B.

Benevento miało realną szansę na powrót do Serie A. Po wygranym ćwierćfinale baraży z Ascoli, w półfinale fazy play-off drużyna, w której na co dzień występuje Kamil Glik, przegrała z Pisą i straciła szansę na ponowną grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. To jednak nie koniec złych wieści dla kibiców tego zespołu.

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii" Wybierz serwis

Fayza Lamari i Kylian Mbappe"Żelazna dama" pociąga za sznurki Mbappe. Dla wykiwanego Realu to "wróg publiczny"

Poważne problemy Benevento

Przyszłość projektu w Benevento stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Włoskie media podały zaskakującą informację, że doszło do poważnych zmian na szczeblu zarządczym. Po 18 latach pracy z klubu odeszli właściciele z rodziny Vigorito - bracia Oreste i Ciro.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Prezes Oreste Vigorito pragnie zakomunikować miastu, drużynie, kibicom i wszystkim, którzy towarzyszyli mu przez te lata, że w ciągu najbliższych kilku dni spotka się z burmistrzem miasta, Clemente Mastellą, aby oddać w jego ręce Benevento" - poinformowano w oficjalnym komunikacie cytowanym przez "La Gazzetta dello Sport".

Benevento zdegradowane do czwartej ligi?

Byli już właściciele Benevento poinformowali ponadto, że nie zamierzają zgłaszać klubu na kolejny sezon w Serie B. Z tego powodu władze miasta muszą jak najszybciej znaleźć nowego inwestora, który postanowi włożyć pieniądze i rozwinąć drużynę. Jeśli się to nie uda, Benevento zostanie zdegradowane do czwartej ligi.

Julien DuranvilleBayern Monachium chce wyłożyć 15 mln euro za "nowego Lukaku"

Zawodnikiem Benevento jest Kamil Glik. 92-krotny reprezentant Polski reprezentuje barwy tej drużyny od września 2020 roku, a w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów we wszystkich rozgrywkach. Jego kontrakt jest ważny do końca czerwca 2023 roku.

Więcej o: