Znany włoski dziennikarz zdradził, kto zdobędzie Złotą Piłkę. "Już wiedzą"

Kto w poniedziałek odbierze Złotą Piłkę podczas uroczystej gali w Paryżu? Zagraniczni dziennikarze prześcigają się w doniesieniach, a głos zabrał ceniony włoski dziennikarz Matteo Moretto.

W poniedziałek w Theatre du Chatelet w Paryżu zdarzy się coś, na co z niecierpliwością czekają fani piłki nożnej na całym świecie. Podczas uroczystej gali magazynu "France Football" zostanie wręczona Złota Piłka. Emocje są tym większe, że poprzednia edycja nagrody została odwołana z powodu koronawirusa.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

W tym roku głównymi faworytami do zdobycia Złotej Piłki są bez wątpienia Leo Messi i Robert Lewandowski. Od kilkunastu dni w mediach społecznościowych pojawia się wiele przecieków, według których nagrodę zdobędzie Argentyńczyk. Oficjalne wyniki poznamy dopiero w poniedziałek, podczas gali, która rozpocznie się o 20:30.

Robert LewandowskiByły elektor Złotej Piłki o szansach Roberta Lewandowskiego. Przewiduje wynik

Więcej o piłce nożnej przeczytasz także na Gazeta.pl

Tym razem na temat zwycięzcy Złotej Piłki wypowiedział się Matteo Moretto, jeden z najbardziej cenionych włoskich dziennikarzy, pracujące w Sky Sports Italia. Jego zdaniem nagrodę zdobędzie Leo Messi. - Wygra Messi. Jego przyjaciele już o tym wiedzą - przekazał na Twitterze.

Dla Leo Messiego to byłaby już siódma Złota Piłka, którą otrzyma od France Football w karierze. Poprzednie zdobywał w latach 2009-2012, 2015 i 2019. Biorąc pod uwagę odwołanie plebiscytu przed rokiem, zdobyłby tą nagrodę po raz drugi z rzędu.

Oficjalna gala wręczenia Złotej Piłki rozpocznie się w Paryżu o 20:30. Relację z uroczystej gali będzie można śledzić na Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: