Zbigniew Boniek punktuje Legię. "Piłkarze, kibolstwo, no i ten wywiad"

Wywiad Dariusza Mioduskiego o Marku Papszunie, porażka 1:3 z Leicester w Lidze Europy - tyle działo się wokół Legii Warszawa w ostatnich godzinach. - Niestety Legia tylko zawodziła - skomentował Zbigniew Boniek na Twitterze.

Legia Warszawa przegrała 1:3 z Leicester City w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. To oznacza, że zespół prowadzony przez Marka Gołębiewskiego zagra na wiosnę w europejskich pucharach jedynie w przypadku, gdy pokona Spartaka Moskwa w ostatniej kolejce. Leicester City do gry w kolejnej fazie LE wystarczy remis z Napoli.

Zobacz wideo "Wiem, jacy piłkarze zdają egzamin, grając w takich klubach jak Legia". Rozmowa z Mariuszem Piekarskim

Zbigniew Boniek komentuje postawę Legii Warszawa. "Tylko zawodziła"

Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanowił skomentować sytuację Legii Warszawa. Wiceprezes UEFA nie nawiązał wyłącznie do wyniku meczu Wojskowych z Leicester City (1:3). "Niestety Legia w ostatnich 24 godzinach tylko zawodziła. Piłkarze, kibolstwo, no i ten wywiad…" - napisał Boniek. Były prezes PZPN zwrócił też uwagę na zachowanie kibiców Legii na King Power Stadium. Portal metro.co.uk przekazał informację, że dwunastu policjantów zostało rannych, dwóch z nich trafiło do szpitala, a siedmiu kibiców przebywa w areszcie.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wywiad Dariusza Mioduskiego dla oficjalnej strony Legii Warszawa odbija się szerokim echem. Właściciel Wojskowych mówi w nim m.in otwarcie o zatrudnieniu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. "Taka jest praca trenera i takie jest prawo prezesa. Nie czytałem tego wywiadu. Jeżeli tak będzie, to prezesa decyzja" - mówił trener Marek Gołębiewski po meczu. Do wywiadu odniósł się też właściciel zespołu z Częstochowy, Michał Świerczewski. "Dariusz Mioduski mówi dużo o kulturze i współpracy między klubami, ale jego pewne zachowania świadczą o tym, że chyba nie wie, o czym mówi" - powiedział.

Sytuacja Legii Warszawa w Ekstraklasie pozostawia wiele do życzenia. Mistrzowie Polski nie wygrali żadnego z siedmiu ostatnich spotkań, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów, co Górnik Łęczna (9). Szansa na poprawę sytuacji będzie w niedzielę 28 listopada o godzinie 17:30, kiedy to Wojskowi zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

Więcej o: