Turcy zachwyceni nowym piłkarzem Lecha Poznań. "Jest znacznie lepszy niż sądziliśmy"

Radosław Murawski jest chwalony przez trenera Denizlisporu. - Okazał się znacznie lepszy niż sądziliśmy - przyznał Hakan Kutlu.

Radosław Murawski w ciągu ostatnich dwóch lat stał się kluczowym piłkarzem Denizlisporu. Po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt, pomocnik opuści Turcję i przeniesie się do Lecha Poznań. – Radosław odejdzie do polskiego klubu, któremu kibicował od dziecka. Może i mógł dostać lepszy kontrakt w Turcji, ale chciał spełnić marzenie – powiedział trener Hakan Kutlu.

Zobacz wideo "Jego notowania u wszystkich kibiców poszły do góry". Wybraliśmy największych wygranych i przegranych zgrupowania kadry

Radosław Murawski zachwyca profesjonalizmem. Trener pozbył się obaw

W rozmowie z telewizją TRT Spor, szkoleniowiec nie ukrywa, że nie boi się o profesjonalizm Murawskiego. – Zadeklarował, że będzie do końca walczyć dla klubu, że nie będzie cofać nogi z obawy przed kontuzją i że chce grać w każdym meczu. Swoją postawą dawał przykład innym zawodnikom – zachwycał się Kutlu, który nie spodziewał się, że 26-latek będzie grał tak dobrze. 

– Spodziewaliśmy się, że będzie dobry, ale okazał się znacznie lepszy, niż sądziliśmy. Zasługuje na szczególne podziękowania. Po sezonie opuści Denizlispor, ale dalej daje z siebie wszystko dla drużyny. Kiedy dowiedziałem się, że ma dogadany kontrakt, pomyślałem, że będzie miał trudności z motywacją. Ale było zupełnie inaczej! – zachwalał trener.

Syn Diego Maradony zachwycony reprezentantem Polski. Syn Diego Maradony zachwycony reprezentantem Polski. "Jest piłkarzem kompletnym"

Radosław Murawski latem dołączy do Lecha Poznań. Podpisał już kontrakt

Lech chciał sprowadzić Murawskiego już w zimowym oknie, ale działacze Denizlisporu woleli się go nie pozbywać w środku sezonu. Spłacili zaległości wobec pomocnika i uniemożliwili mu jednostronne rozwiązanie kontraktu. – Chcę pomóc mojej obecnej drużynie, ale od 1 lipca otwieram nowy rozdział w swoim życiu o nazwie Lech Poznań i będę gotowy na to, żeby razem z nim walczyć o sukcesy. Będę dawał z siebie wszystko, by godnie reprezentować barwy Kolejorza – powiedział Murawski pod koniec stycznia, gdy Lech ogłosił, że podpisał z nim trzyletni kontrakt.

Więcej o: