Ruch Chorzów stracił pozycję lidera. Duże zamieszanie w tabeli

Ruch Chorzów stracił pozycję lidera w III lidze. Władze klubu musiały przenieść mecz 7. kolejki w grupie trzeciej z powodu zagrożenia epidemicznego, a sytuację wykorzystały MKS Kluczbork oraz Ślęza Wrocław, choć sytuacja jest dość skomplikowana, gdyż drużyny z czołówki mają rozegraną różną liczbę spotkań.

Ruch Chorzów zapewnił sobie warunkową licencję gry w III lidze po problemach finansowych, z jakimi mierzył się w zeszłym roku. Władze klubu musiały spełnić odpowiednie warunki, jakimi było spłacenie zaległych długów do końca lipca 2019 roku. Łączna kwota legendarnego klubu wyniosła 700 tys. złotych. 

Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Ruch Chorzów stracił pozycję lidera. Jak radzi sobie legendarny polski klub?

Ruch Chorzów zapewnił sobie pozycję lidera po wygranych w czterech pierwszych kolejkach III ligi. Dobrą passę legendarnego polskiego klubu przerwał dopiero w 5. kolejce Piast Żmigród, który zremisował w Chorzowie 2:2. Spadek na trzecie miejsce Ruch Chorzów odnotował po ostatnim meczu, w którym przegrał 0:1 ze Ślęzą Wrocław, jedynym niepokonanym dotychczas klubie w grupie trzeciej. 

Aktualnie 1. miejsce w grupie trzeciej zajmuje MKS Kluczbork, który rozegrał najwięcej meczów z pierwszej trójki. Bilans zespołu po siedmiu kolejkach to pięć zwycięstw, jeden remis oraz jedna porażka (16 pkt). Ruch Chorzów nie mógł powiększyć swojego dorobku (13 pkt w 6 meczach) po przełożeniu meczu z Zagłębiem II Lubin, po zagrożeniu epidemicznym w drużynie przeciwnika. Drugie miejsce zajmuje Ślęza Wrocław z kompletem 15 pkt po pięciu meczach. Czwarta jest Stal Brzeg (11 pkt w 6 meczach).

Następne spotkanie Ruch Chorzów rozegra 13 września. Rywalem zespołu będzie Polonia Bytom, która zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów, jednak rozegrała o dwa mecze mniej od swojego oponenta. Ósma kolejka III ligi to także ciekawe starcie o miejsce lidera tabeli. Tego samego dnia MKS Kluczbork zagra na własnym stadionie ze Ślęzą Wrocław.

Ruch Chorzów walczy o powrót do PKO Ekstraklasy. W poprzednim sezonie przerwanym przez pandemię koronawirusa klub uplasował się na 3. miejscu, a bezpośredni awans do II ligi zapewnił sobie Śląsk II Wrocław. W swojej 100-letniej historii Ruch Chorzów czternastokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, trzykrotnie triumfował w Pucharze Polski oraz dwukrotnie wznosił Puchar Śląska. W sezonie 1974/1975 dotarł do ćwierćfinału Pucharu Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów), a rok wcześniej Pucharu UEFA (dziś Liga Europy). 

Więcej o: