Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Selekcjoner Bośni i Hercegowiny ocenił siłę reprezentacji Polski

Selekcjoner reprezentacji Bośni i Hercegowiny nie szczędził biało-czerwonym pochwał podczas konferencji. Przed meczem Ligi Narodów UEFA Dusan Bajević przyznał, że w poniedziałek Bośniaków czeka ciężkie spotkanie, a Polacy są silnym przeciwnikiem.

Bośnia i Hercegowina zremisowała w pierwszym spotkaniu z Włochami 1:1. Następnym rywalem w ramach 2. kolejki Ligi Narodów UEFA będzie reprezentacja Polski. Początek spotkania o godzinie 20:35. Podczas niedzielnej konferencji Dusan Bajević pochwalił postawę Polaków. 

Zobacz wideo Brzęczek wysłał powołania. "Walukiewicz może zostać w reprezentacji na co najmniej 10 sezonów"

- Polacy tworzą mocną drużynę i nie mają nic do stracenia. Brakuje im obecnie niektórych zawodników. Zrobimy co w naszej mocy, aby wygrać. To nie będzie taki sam mecz jak we Florencji, bo Włochy i Polska to nie te same drużyny, więc należy coś zmienić. Musimy zagrać szybko, być dobrze zorganizowani i odpowiedzialni. Wierzę, że nasza reprezentacja pokaże się na boisku z dobrej strony - przyznał selekcjoner Bośni i Hercegowiny.

Bośnia i Hercegowina przed meczem z Polakami. Problemy przed meczem Ligi Narodów UEFA

W obu składach zabraknie podstawowych zawodników, którzy mogliby pomóc w meczach Ligi Narodów. W kadrze Jerzego Brzęczka nie będzie Roberta Lewandowskiego, który po wyczerpującym sezonie w Bayernie Monachium wypoczywa przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Dusan Bajević z kolei nie mógł skorzystać z usług Miralema Pjanicia, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Dodatkowo wciąż niepewna jest dyspozycyjność Seada Kolasinaca, prawego obrońcy Bośni i Hercegowiny. 

- Atmosfera w zespole jest dobra. Uzgodniliśmy, co musimy naprawić w stosunku do poprzedniego meczu i jaki jest nasz cel. Jest kilka drobnych kontuzji, więc zobaczymy, czy wszyscy będą gotowi na poniedziałkowy mecz. Na przykład jeśli chodzi o Seada Kolasinaca, ostateczną odpowiedź poznamy dopiero w poniedziałek - przyznał selekcjoner. 

Ostatecznie Dusan Bajević przyznał, że jego zawodnicy będą odpowiednio przygotowani na mecz z reprezentacją Polski. Sztab szkoleniowy Bośni i Hercegowiny przeanalizował grę Polaków oraz zwrócił uwagę na silne ogniwa w składzie Jerzego Brzęczka. - Najważniejsze dla nas będzie powtórzenie dobrego występu z Włoch - zakończył Dusan Bajević.