Błąd za błąd. Polska po dobrym meczu zremisowała z Walią

Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej zremisowała z Walią 1:1 w drugim meczu mistrzostw świata, które odbywają się na Krecie. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTubie Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.

Polacy lepsi, ale mecz zremisowany. Zobacz, jak nasza drużyna walczyła z Walią [ZAPIS TRANSMISJI]

Była 35. minuta meczu, gdy znajdujący się na lewej stronie obrony Walijczyk fatalnie podał wzdłuż własnej bramki, a tam, z bliska gola strzelił Mateusz Gliński. Wydawało się, że będzie to bramka, która da Polakom drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata w piłce nożnej sześcioosobowej.

Niestety, tylko się wydawało. Dwie minuty później podobny błąd popełnił nasz bramkarz - Mateusz Łysik - który w kompletnie niegroźnej sytuacji podał piłkę wprost pod nogi Walijczyka, który z bliska doprowadził do wyrównania.

Polacy stracili punkty w drugim meczu grupowym, choć byli dużo lepszym zespołem. Pierwsza połowa minęła pod znakiem totalnej dominacji Polaków. Nasza drużyna atakowała, jednak miała problemy z zaskoczeniem bardzo dobrze zorganizowanej obrony Walijczyków. Nie znaczy to jednak, że zespół Hirscha nie miał okazji do strzelenia gola.

Już w pierwszej minucie dwa strzały oddał Mariusz Milewski. Niestety, pierwszy został zablokowany, a drugi był niecelny. Pięć minut później Milewski był jeszcze bliżej zdobycia bramki, jednak po jego uderzeniu piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W 14. minucie indywidualną akcją popisał się Krzysztof Elsner, który ładnie zagrał z lewej strony, jednak w polu bramkowym do piłki nie zdążył Bartłomiej Dębicki.

Po przerwie Walijczycy wciąż się bronili, a Polacy szukali okazji do zaskoczenia ich. W 22. minucie minimalnie niecelnie uderzył Marcin Rosiński. Osiem minut później w poprzeczkę trafił Marcin Grzywa.

Remis z Walią oznacza, że po dwóch meczach Polacy i ich wtorkowi rywale mają po cztery punkty i zajmują drugie miejsce w grupie. W niej prowadzą Litwini, którzy na razie wygrali oba spotkania.

Kolejny mecz Polacy zagrają w czwartek, gdy zagrają z Litwinami (14:00). W piątek, spotkaniem z Belgią (9:00), zakończymy fazę grupową. Na piątkowy wieczór zaplanowano również 1/8 finału. W sobotę odbędą się ćwierćfinały, a w niedzielę półfinały oraz mecze decydujące o medalach.