Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa Świata 2018. Wiadomo, ile potrwa przerwa Mohameda Salaha

Przerwa Mohameda Salaha spowodowana kontuzją, której zawodnik doznał w trakcie finału Ligi Mistrzów, potrwa 3-4 tygodnie. To oznacza, że piłkarz najprawdopodobniej opuści pierwsze spotkanie reprezentacji Egiptu na mundialu w Rosji. O ile na mundial w ogóle pojedzie.

Jak poinformował egipski związek piłki nożnej, Mohamed Salah w środę spotkał się w Hiszpanii z fizjoterapeutą Rubenem Ponsem. Klubowy lekarz Liverpoolu przeprowadził szczegółowe badania zawodnika, który doznał kontuzji barku w trakcie finału Ligi Mistrzów. Egipcjanin jeszcze w pierwszej połowie spotkania z Realem Madryt (1:3), po starciu z Sergio Ramosem, opuścił murawę.

Badania wykazały, że Salah doznał uszkodzenia więzadła barkowo-obojczykowego. To oznacza, że będzie musiał pauzować 3-4 tygodnie. Taka przerwa najprawdopodobniej spowoduje jego nieobecność na pierwszym meczu reprezentacji Egiptu na mistrzostwach świata w Rosji (z Urugwajem). O ile Salah w ogóle na zbliżający się mundial pojedzie.

- Salah jest niepocieszony i zmartwiony kontuzją. Nie opuszcza go jednak optymizm. Liczy na szybki powrót do treningu i na boisko. Zwykle taka kontuzja powoduje 3-4 tygodnie przerwy. Postaramy się skrócić ten czas maksymalnie - powiedział Pons w rozmowie z dziennikiem "Marca".

Poza spotkaniem z Urugwajem Egipt w swojej grupie zmierzy się jeszcze z Rosją i Arabią Saudyjską.