Heynckes: Lewandowskiego i Ronaldo nie da się porównać

W środowy wieczór na Allianz Arena w Monachium Real Madryt zagra z Bayernem w półfinale Ligi Mistrzów. Wielu ekspertów sprowadza to spotkanie do pojedynku pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cristiano Ronaldo. Na ten temat wypowiedział się trener Bawarczyków Jupp Heynckes.

38 goli w 42 meczach, 42 gole w 39 meczach - tak wyglądają odpowiednio statystyki Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo w sezonie 2017/2018. Obaj mogą się okazać decydujący dla swoich zespołów w dwumeczu, który wyłoni jednego z finalistów Ligi Mistrzów.

Zapytany o te dwójkę Jupp Heynckes, podkreślił, że wszelkie porównania tych zawodników nie mają większego sensu. - Nie sądzę, żeby było możliwe porównanie ich ze sobą. Lewandowski jest zawodnikiem grającym bardzo blisko bramki, często z przeciwnikiem na plecach. Cristiano natomiast trzyma się bliżej lewej strony i gra między liniami. To, co robi niesamowicie, zwłaszcza ostatnio, to znajdywanie pozycji strzeleckich w polu karnym i ich wykańczanie - stwierdził Heynckes.

W jednej drużynie?

Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego, który łączony jest z przenosinami do Realu Madryt. Wiele wskazuje na to, że choć w środę Polak i Portugalczyk będą rywalami, od przyszłego sezonu mogą walczyć o trofea w jednej drużynie. Niemieckie media informowały w ostatnich dniach, że napastnik Bayernu poinformował już kolegów z zespołu o chęci odejścia latem do Madrytu.

Janusz Filipiak w "Wilkowicz Sam na Sam": Większość piłkarzy nie identyfikuje się z celem klubu, tylko chce jak najlepiej zagrać, żeby ich jak najszybciej kupiono. Brakuje odpowiedzialnego podejścia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.