Piłkarz Atalanty od miesiąca walczy z koronawirusem

Bramkarz Atalanty Bergamo od miesiąca nie wyleczył się z koronawirusa. Marco Sportiello zakończył okres kwarantanny, jednak po wykonaniu kolejnych testów, okazało się, że jeden wynik jest pozytywny - taką informację podaje "L'Eco di Bergamo".

Marco Sportiello od ponad miesiąca walczy z koronawirusem. Pierwsze badania bramkarza Atalanty Bergamo wykonano 20 marca. Po kilkutygodniowej kwarantannie przeprowadzono kolejne testy, z których jeden wskazał wynik negatywny, drugi - pozytywny. Piłkarz przechodzi wirusa bezobjawowo.

Marco Sportiello już od miesiąca walczy z COVID-19

Po otrzymaniu wyników, 27-letni bramkarz został ponownie odesłany na domową kwarantannę. Zawodnik przechodzi wirusa bezobjawowo i należy do grupy tzw. nosicieli asymptomatycznych. Chociaż nie widać po nim jakichkolwiek objawów choroby, to może on zarażać osoby w swoim otoczeniu.

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań. "Największe ryzyko ciężkiego i tragicznego przebiegu COVID-19"

Marco Sportiello jest pierwszym piłkarzem w klubie, u którego wykryto obecność koronawirusaAtalanata Bergamo o pozytywnych wynikach zawodnika poinformowała 24 marca. Po potwierdzeniu zakażenia u bramkarza, klub odesłał na zapobiegawczą kwarantannę także pozostałych członków drużyny.

Marco Sportiello jest wychowankiem Atalanty, jednak większość swojej kariery spędził na wypożyczeniu. W obecnym sezonie zagrał jedynie w czterech meczach, w tym jeden w Lidze Mistrzów przeciwko Valencii CF. Poprzedni mecz obu drużyn eksperci Światowej Organizacji Zdrowia uznali to spotkanie za "mecz zero", który rozpoczął falę wzrostu przypadków koronawirusa we Włoszech i Hiszpanii. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. 

Lombardia, gdzie położone jest Bergamo, to największe skupisko koronawirusa we Włoszech. W kraju łącznie zarejestrowano ponad 180 tys. przypadków zakażenia. 

Więcej o: