Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rumuni znaleźli sposób na dokończenie ligi. Przeniosą się do innego kraju

Liga rumuńska zostanie dokończona w Turcji? Takie sensacyjne informacje podaje portal gsp.ro. Mecze miałyby ruszyć w czerwca w regionie Antalya.

Rozgrywki rumuńskiej ekstraklasy mogą zostać dokończone w Turcji. Gabriel Bodescu, członek Rumuńskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawił taki pomysł podczas czwartkowej wideokonferencji z przedstawicielami klubów. Liga rumuńska jest podzielona na grupę spadkową i mistrzowską. By dokończyć sezon, potrzebnych jest 11 terminów: osiem na rywalizację ligową i trzy na Puchar Rumunii. 

Zobacz wideo

Rumuńska propozycja będzie musiała zostać przeanalizowana z prawnego punktu widzenia. Musi także uzyskać zgodę od UEFA. Piłkarze mieliby w czerwcu udać się do Turcji, a po trzech tygodniach treningów wznowić rozgrywki.

Turcy mieli podobny pomysł

Podobne rozwiązanie brali pod uwagę także sami Turcy. - Słyszałem, że pojawił się pomysł na dokończenie sezonu w postaci rozegrania turnieju w regionie Antalyi, bo tam jest najlepsza pogoda i zlokalizowanych jest wiele boisk. Piłkarze mieliby być skoszarowani. Ma to sens, ale jest wiele pytań, jak to zorganizować z logistycznego punktu widzenia - mówił w rozmowie ze Sport.pl Bartłomiej Pawłowski, piłkarz tureckiego Gaziantep FK.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .