Real Madryt ma otwartą drogę do transferu. Musi wydać 60 mln euro

Real Madryt ma otwartą drogę do pozyskania Eduardo Camavingi. Hiszpańskie media informuję, że pozostałe kluby nie będą się starać o transfer 17-letniego piłkarza Rennes.

Real Madryt obserwuje Eduardo Camavingę od dwóch lat. Do tej pory nie probówał go pozyskać, ale to ma się zmienić.Pierwsze spekulacje odnośnie przenosin Francuza do Madrytu pojawiły się w ostatnim oknie transferowym. Stade Rennes żądało jednak 100 milionów euro, dlatego władze Realu Madryt nie zgodziły się na transfer. Teraz "Królewscy" liczą na obniżenie ceny zawodnika przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa - podaje "Marca". 

Real Madryt zapłaci 60 mln euro?

Real Madryt pozostaje zdecydowanym faworytem w pozyskaniu młodego pomocnika. Francuskie media podają, że kilka tygodni temu klub zaprosił piłkarza i jego rodzinę na obejrzenie ośrodków treningowych. Dodatkowo hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że nieudane negocjacje w sprawie transferu zawodnika kosztowały posadę Oliviera Letanga, ówczesnego dyrektora sportowego Stade Rennes.

Zobacz wideo Lewandowski nie będzie zawiedziony! Bayern szykuje hit. "Zapytają go o zdanie" [SEKCJA PIŁKARSKA #42]

Cena za Eduardo Camavingę wynosi 60 milionów euro. Real Madryt liczy, że w najbliższym oknie transferowym kwota za piłkarza nie wzrośnie ze względu na sytuację ekonomiczną klubów. 

Obecny kontrakt 17-letniego pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Jak donosi "Marca", jeżeli Stade Rennes zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, klub będzie chciał zatrzymać Eduardo Camavingę na następny sezon. W obecnym sezonie Francuz rozegrał 36 spotkań, strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Poza Realem Madryt, pomocnikiem interesują się FC Barcelona, PSG, Liverpool oraz Borussia Dortmund

Więcej o: