ZIMA NA SŁONECZNEJ STRONIE SZCZYTU ZUGSPITZE

Tyrolski region Zugspitz Arena znany jest jako urozmaicony region sportów zimowych otoczony spektakularnymi górskimi szczytami. Siedem znakomitych ośrodków narciarskich, możliwość szybkiego przemieszczania się również bez auta, świetna obsługa i prawdziwa tyrolska gościność - to po prostu piękne zimowe wakacje!
Zugspitze Zugspitze materiały sponsorskie

Cały region do dyspozycji

Stąd są najlepsze widoki! Zapraszamy do ośmiu malowniczych miejscowości - Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle i Namlos - położonych w słonecznym kotle Zugpitz Areny i otoczonych imponującymi szczytami. Potężny masyw Wetterstein ze szczytem Zugspitze na północy i łańcuchem Mieminger Kette na południu tworzą razem wspaniałą scenografię regionu słynnego ze sportów zimowych i gwarantują niezapomniane przeżycia. Siedem ośrodków narciarskich, rozległa siatka tras biegów narciarskich i rozliczne oferty - poczynając od nocnych zjazdów na sankach, a kończąc na zimowych wędrówkach - to gratka dla całej rodziny. Dzięki interesującym ofertom i połączeniu autostradą München - Garmisch-Partenkirchen lub Ulm - Füssen tyrolski region Zugspitz Arena jest dodatkowo atrakcyjny. Miłym dodatkiem jest fakt, że przyjazd do regionu nie jest związany z opłatami drogowymi.

Zugspitze Zugspitze materiały sponsorskie

Po prostu piękny sport zimowy - jazda i biegi na nartach

Co najlepiej charakteryzuje region Zugspitz Arena? Na turystów czeka tu wiele możliwości indywidualnego spędzenia wolnego czasu w typowo tyrolskim krajobrazie. 148 km nartostrad, 55 wyciągów i kolejek w siedmiu urozmaiconych ośrodkach narciarskich - poczynając od tras do narciarstwa alpejskiego na lodowcu Zugspitze, a kończąc na słonecznych nartostradach Ehrwalder Alm, na wyciągach narciarskich Wetterstein, Biberwier, Berwang czy Lermoos. Wielbiciele szybkich nart carvingowych czy też zwolennicy łagodnych zjazdów, początkujące maluchy czy dorośli - każdy znajdzie tu dla siebie wymarzony ośrodek narciarski. To raj i dla rodzin, i dla sportowców poszukujących specjalnych wrażeń. Już od początku sezonu w listopadzie zarówno ośrodek narciarski na szczycie Zugspitze, jak również 93 km ośnieżanych tras - dają gwarancję śniegu.

Interesująca oferta tyrolskiego regionu Zugspitz Arena już od dawna nie jest tajemnicą w kręgach narciarzy biegowych. 20 tras biegów narciarskich o łącznej długości 110 kilometrów prowadzi poprzez wspaniały krajobraz zimowy u stóp szczytu Zugspitze. Wszystkie trasy są bardzo łatwo dostępne i niezależnie od punktu wyjściowego oferują długie rundy. Dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu i kolejowemu "Schnee-Express - śnieżny ekspres" możliwe są również wypady na biegówkach "one way". W jedną stronę na nartach biegowych, a z powrotem bezpłatnymi publicznymi środkami komunikacji. Szczególną atrakcją jest ośnieżana trasa w Moos, pomiędzy miejscowościami Ehrwald i Lermoos. Na długości 2,5 km gwarantowany jest śnieg podczas całej zimy. Do tego zniewalający widok na masyw Zugspitze...

Zugspitze Zugspitze materiały sponsorskie

"Schnee-Express - śnieżny ekspres" i karta "top snow card" dla śnieżnych podróżników

Możesz być mobilny również bez auta. Od 11. grudnia 2011 do 9. kwietnia 2012 pociąg "Schnee-Express" bezpłatnie transportuje gości pomiędzy granicznymi miejscowościami Garmisch-Partenkirchen w Niemczech i Vils (Reutte) w Austrii. Biletem jest karta gościa tyrolskiego regionu Zugspitz Arena. Zimowi turyści wygodnie docierają w ten sposób do ośrodków narciarskich regionu.

Karta "top snow card" jest ważna na wszystkich wyciągach i kolejkach tyrolskiego regionu Zugspitz Arena, a także w ośrodkach narciarskich Grainau, Mittenwald i Garmisch-Partenkirchen. Można ją wykupić już na okres od dwóch dni. Za dwudniowy skipass dorośli płacą 72,50 euro, młodzież (16-18 lat) 67,00 euro a dzieci (6-15 lat) 43,50 euro. Szczególnie praktyczna jest oferta "4 z 6" - z sześciu dni urlopu narciarze mają możliwość wybrania czterech dni jazdy na nartach. Rodzinna taryfa tej oferty wynosi dla dwóch dorosłych i jednego dziecka 349,50 euro (80,50 euro za każde dalsze dziecko).

Zugspitze Zugspitze materiały sponsorskie

Wakacje dla całej rodziny

Sześć szkół alpejskich ma przygotowany specjany program dla dzieci, gwarantujący optymalną opiekę nad potomstwem - zarówno pod względem sportowym, jak i pedagogicznym. Po dniu spędzonym na nartostradzie turystyczny region Zugspitz Arena zaprasza na atrakcyjne wieczorne imprezy. Wędrówki z pochodniami, jazda na sankach podczas pełni księżyca, nocne przejażdżki saniami i pokazy jazdy na nartach obiecują niezapomniane przeżycia pod gołym niebem. Specjalnością wielu hoteli i pensjonatów w regionie jest szczególna opieka nad całymi rodzinami - oczywiście pod znakiem typowej tyrolskiej gościnności.

Zugspitze, Heiterwang Winter Zugspitze, Heiterwang Winter materiały sponsorskie

Przyjemne zimowe przeżycia na uboczu ośrodków narciarskich

Tyrolski region Zugspitz Arena gwarantuje urozmaicony urlop również bez nart, deski i nart biegowych. 60 kilometrów odśnieżonych szlaków spacerowych pozwala napawać się zdrowym górskim powietrzem i zachwycać się czarującym zimowym krajobrazem. Podczas wędrówki ze śnieżnymi rakietami (w towarzystwie doświadczonego przewodnika) można odkrywać odległe zakątki. Przejażdżka saniami jest i na zawsze pozostanie najbardziej romantyczną, klasyczną zabawą dla każdego. Curling gwarantuje świetną rozrywkę i nowe znajomości, tak samo jak zjazd na sankach na torach saneczkowych w Lermoos i Berwang.

Niektóre punkty zimowego programu 2011/12

20.01.2012: Synchro Ski Weltcup w Lermoos

28.01.2012: Chill & Destroy tour 2011 Ehrwalder Alm - TTR2 Star Freeski & Snowboard

09. do 11.03.2012: 10. Alpejskie Dni Głębokiego Śniegu poniedziałki: Nocne pokazy jazdy na nartach w Lermoos wtoreki i piątki: Wieczorne zjazdy na sankach na Ehrwalder Alm (godz. 18.30 do 21.30)

Dalsze informacje w internecie pod adresem www.zugspitzarena.com jak również w biurze Tiroler Zugspitz Arena, Tel. +43.5673.20.000.