Austria

 • Do metra i na narty. Austriackie 'trzy siostry' wabią narciarzy rodzinnych i amatorów dziewiczego puchu
 • Hintertux - jazda na lodowcu przez okrągły rok

  Hintertux - jazda na lodowcu przez okrągły rok

  Lodowiec Hintertuxer to jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii i jedno z niewielu takich miejsc w Europie. Niezależnie, czy w Polsce doskwiera nam brak słońca i ziąb, czy nieznośne letnie upały, 3250 metrów nad poziomem morza na Hinter zawsze można przypiąć narty i "puścić się" w dół. W lecie i wczesną jesienią na zjeżdżających czeka 20 do 30 km tras. Zimą Hinter oferuje 60 kilometrów przygotowanych stoków, a cały region Zillertal ponad osiem razy więcej.

 • Zillertal - 508 kilometrów bajkowych tras

  Zillertal - 508 kilometrów bajkowych tras

  Znany większości polskich narciarzy austriacki lodowiec Hintertux to, dosłownie i w przenośni, zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wokół tego słynnego lodowca działa olbrzymi, różnorodny i niejednokrotnie zapierający dech w piersi ośrodek Zillertal.

 • Gastein - dużo więcej niż termy

  Gastein - dużo więcej niż termy

  Dolina Gastein w Wysokich Taurach od stuleci kusi amatorów wód termalnych. Położona w niej miejscowość Bad Gastein to największe austriackie uzdrowisko (17 gorących źródeł!). Mylą się jednak Ci, którzy zaszufladkują dolinę jako kurort, w którym można "przy okazji trochę pojeździć na nartach". Jako jeden z największych (220 km tras) z pięciu regionów Ski amade Gastein zaspokoi potrzeby narciarzy (i snowboardzistów) na każdym poziomie zaawansowania.

 • Schladming to nie tylko Puchar Świata [WIDEO]

  Schladming to nie tylko Puchar Świata [WIDEO]

  Schladming-Dachstein - jeden z pięciu regionów narciarski Ski amade. W lutym 2013 rozegrano tutaj Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. Co roku Schladming jest gospodarzem zawodów z cyklu Pucharu Świata. Co z tego wynika dla zwykłych narciarzy? Wbrew pozorom całkiem sporo. Ośrodek to nowoczesna infrastruktura, przygotowane trasy, luksusowe sklepy i możliwość samodzielnego zjechania jednymi z najsłynniejszych alpejskich ścian.

 • Stubai - lodowiec usłany tyczkami

  Stubai - lodowiec usłany tyczkami

  Tereny narciarskie Stubaiu mają wiele twarzy. Jesienią lodowiec to miejsce treningów drużyn narciarskich z całego kontynentu. Zimą, bezkresne tereny narciarskie w czterech ośrodkach, a wiosną słoneczny plac zabaw dla miłośników jazdy poza trasami. Obok siebie ćwiczą tu młodzi zawodnicy z lokalnych klubów narciarskich i największe gwiazdy Pucharu Świata. Nie ma wiele miejsc, w których na kilku stokach można zobaczyć aż tylu świetnych narciarzy.

 • Pitztal - najwyższe stoki w Tyrolu [ZDJĘCIA]

  Pitztal - najwyższe stoki w Tyrolu [ZDJĘCIA]

  Zima w Pitztal zaczyna się  już w połowie września, gdy Pitztaler Gletscher, najwyżej położony austriacki teren narciarski na lodowcu, otwiera się dla narciarzy i snowboardzistów. Jazda trwa do późnej wiosny, choć region jest zupełnie inny jesienią i zimą. Wybraliśmy się tam, żeby zobaczyć, jak to wszystko wygląda na samym początku sezonu. Zapiera dech w piersiach. W Pitztal znajdziemy kilka austriackich naj - najwyższa kawiarnia, najwyższy hotspot, najwyższy zawrót głowy.

 • Odkryj ski amade [KONKURS]

  Odkryj ski amade [KONKURS]

  Konkurs "Odkryj Ski amade" trwa do 17.02.2013 roku. Odpowiadając na pięć prostych pytań zyskujecie szansę na wygranie dowolnych nart z kolekcji Atomic 2012/13, sześciodniowych skipassów na 860 km tras w Ski amade oraz kulturalnych weekendy w Salzburgu - nie tylko dla narciarzy!

 • Ski amadé - plac zabaw dla dużych narciarzy
 • Freeride - fotogeniczna strona narciarstwa

  Freeride, czyli jazda poza trasami, kojarzy się wielu osobom z garstką szaleńców gotowych skakać z helikoptera prosto w przepaść. Choć zdarzają się i tacy, brak instynktu samozachowawczego nie jest niezbędny, by docenić uroki jazdy poza wyratrakowanymi stokami.

Copyright © Agora SA