Cristiano Ronaldo oficjalnie w Juventusie. Komentarze ekspertów po transferze

Cristiano Ronaldo oficjalnie trafił do Juventusu. Transfer Portugalczyka sprawił, że cały piłkarski świat wypowiada się na temat transferu. Polscy eksperci od ligi hiszpańskiej i Serie A wypowiedzieli się na temat epokowej transakcji. Wymieniane są już nazwiska potencjalnych następców Ronaldo.

Jeden z największych transferów w historii piłki nożnej właśnie się dokonał. Real Madryt ogłosił, że  Cristiano Ronaldo odchodzi z Realu Madryt! Portugalczyk zostanie piłkarzem Juventusu. 

Klub wyraził zgodę na transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu i zaznaczył, że taka była wola portugalskiego piłkarza. Nieoficjalnie mówi się, że Ronaldo kosztował 100 milionów euro. Piłkarz ma zarabiać 30 mln euro rocznie, a łączny koszt całej operacji wyniesie Juventus nawet 340 mln euro.

Transfer Ronaldo oznacza także, że na rynku rozpocznie się olbrzymi ruch. Real Madryt będzie chciał zastąpić Portugalczyka inną dużą gwiazdą. Ostatnio dużo mówi się o transferze Edena Hazarda, który wyrasta na najlepszego piłkarza mundialu. 


Ronaldo Ronaldo FRANCISCO SECO/AP

W social mediach od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy podsumowujących transfer Ronaldo do mistrza Włoch. 

Ronaldo odchodzi z Realu Madryt  po wielu latach spędzonych na Santiago Bernabeu. Real dostaje 100 milionów, ale wszystko wskazuje na to, że Królewscy tracą wiele 'pewnych' bramek 

Ronaldo od teraz będzie grał na stadionie Juventusu, a niezwykle ciekawą statystykę wrzucił Michał Borkowski, który zauważa, że Portugalczyk już teraz jest czwartym najlepszym strzelcem na J-Stadium w Lidze Mistrzów.
Więcej o: