Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu! Real Madryt wydał specjalne oświadczenie

Oficjalnie! Cristiano Ronaldo odchodzi z Realu Madryt! Portugalczyk zostanie piłkarzem Juventusu. Klub z Madrytu wydał specjalne oświadczenie.

- Real Madryt pragnie wyrazić swoją wdzięczność piłkarzowi, który okazał się najlepszy na świecie i podkreślił jeden z najlepszych momentów w historii naszego klubu i światowej piłki nożnej - czytamy w oficjalnym komunikacie madryckiego klubu.

Oświadczenie na Twitterze:

Klub wyraził zgodę na transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu i zaznaczył, że taka była wola portugalskiego piłkarza. Nieoficjalnie mówi się, że Ronaldo kosztował 100 milionów euro. Piłkarz ma zarabiać 30 mln euro rocznie, a łączny koszt całej operacji wyniesie Juventus nawet 340 mln euro.

Najlepszy w historii

Ronaldo jest najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt. Strzelił 451 goli w 438 meczach. Zdobył 16 tytułów, w tym cztery puchary za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Zdobył cztery Złote Piłki.

Cristiano Ronaldo - symbol na zawsze

- Dla Realu Madryt Cristiano Ronaldo zawsze będzie jednym z jego wielkich symboli i unikalnym odniesieniem dla kolejnych pokoleń - znaczyły władze 'Królewskich'.

- Real Madryt zawsze będzie Twoim domem - tak hiszpański klub zakończył specjalne oświadczenie.

***

Ronaldo już rozmawiał z nowym trenerem

Szczegóły finansowe transferu Ronaldo

Boniek skreślił dwóch kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski

Kibice oszaleli na punkcie koszulek Cristiano Ronaldo

Więcej o: