M¦ 2018. Oto największe hity w fazie grupowej!

Losowanie fazy grupowej M¦ 2018 już za nami. Co prawda tym razem nie u¶wiadczyli¶my takich "grup ¶mierci" jak na poprzednich mundialach, ale to nie znaczy, że nie zobaczymy kilku hitów.

Portugalia - Hiszpania

Największy hit fazy grupowej. Obie ekipy po raz ostatni spotkały się na mundialu siedem lat temu. W RPA lepsza okazała się Hiszpania, która wygrała 1-0 i potem została mistrzem ¶wiata. To spotkanie będzie miało miejsce już w pierwszej kolejce (15 czerwca). Pozostałe ekipy w tej grupie to Maroko i Iran.

Dania - Francja

To spotkanie odbędzie się 26 czerwca na Łużnikach w Moskwie. Dania znakomicie spisywała się w końcówce eliminacji pokonuj±c m.in. Polskę 4-0 czy w decyduj±cym meczu Irlandię aż 5-1 na wyjeĽdzie. Za to Francja to jeden z największych faworytów do zdobycia złota. Emocje gwarantowane.

Pozostałe drużyny w tej grupie to Australia i Peru.

Argentyna - Chorwacja

Grupa D wygl±da na najbardziej wyrównan± ze wszystkich. Już w drugiej kolejce - 21 czerwca w Niżnym Nowogrodzie - Argentyna zagra z Chorwacj±. Wszyscy pamiętamy problemy z jakimi wicemistrzowie ¶wiata awansowali na mundial. Chorwaci również nie mieli łatwej przeprawy, jeszcze w trakcie eliminacji zwolnili Zlatko Dalicia. Ostatecznie dali się wyprzedzić Islandii, ale w barażach łatwo pokonali Grecję. W tej grupie graj± jeszcze Islandia i Nigeria.

Brazylia - Szwajcaria

Brazylia przeszła przez eliminacje jak burza, zdobyła 41 pkt w 18 meczach - wygrała aż dwana¶cie z nich i przegrała tylko jeden. Ekipa pod wodz± Tite jest jednym z głównych faworytów do złota. Za to Szwajcaria w eliminacjach przegrała tylko jedno spotkanie - ostatnie z Portugali±, przez które "spadła" do baraży. Tam pokonała z trudem Irlandię Północn±. W tej grupie graj± jeszcze Kostaryka i Serbia.

Niemcy - Szwecja

Mistrzowie ¶wiata zagraj± w drugiej kolejce (23 czerwca) ze Szwecj±. Niemcy przeszli przez eliminacje jak burza i w tym roku nie przegrali ani jednego meczu! Za to Szwedzi sensacyjnie wyrzucili z mundialu reprezentację Włoch, pokonali j± po barażowym dwumeczu (1-0, 0-0). Pozostałe drużyny w tej grupie to Meksyk i Korea Południowa.

Anglia - Belgia

To potencjalni rywale Polaków - pierwsza drużyna z tej grupy zagra z drug± drużyn± z naszej i na odwrót. Anglia zmierzy się z Belgi± 28 czerwca w trzeciej kolejce. Wiele wskazuje na to, że będzie to spotkanie decyduj±ce o pierwszym miejscu w grupie - pozostałe ekipy to Panama i Tunezja, czyli zdecydowanie niżej notowani rywale. Na tę chwilę zdecydowanym faworytem tego hitowego starcia jest Belgia.

Polska Polska CZAREK SOKOLOWSKI/AP

Polska - Kolumbia

Z Kolumbi± zagramy w drugiej kolejce, czyli 24 czerwca. To teoretycznie spotkanie dwóch najmocniejszych drużyn - Polacy byli rozstawieni w pierwszym koszyku, za to Kolumbijczycy w drugim. Kolumbia zajęła 4. miejsce w południowoamerykańskiej strefie eliminacji. To bardzo groĽna drużyna, w swoich szeregach ma takich piłkarzy jak James Rodriguez, Carlos Bacca, Radamel Falcao czy Juan Cuadrado.