Ken Block: Kubica jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców

- Kubica ma niezaprzeczalny talent, ale rajdy to coś znacznie więcej niż tylko szybki kierowca - stwierdził Ken Block, kierowca rajdowy i rallycrosowy.

Ken Block wziął ostatnio udział w Rajdzie Hiszpanii po ponadrocznej przerwie od wyścigów - wcześniej startował w Rajdzie Meksyku w 2013 roku. Amerykanin reprezentował barwy tego samego zespołu co Robert Kubica i usiadł za kierownicą Forda Fiesty RS. Block ukończył rajd na dwunastej pozycji. - Pierwszy raz miałem okazję spotkać go osobiście. Rozmawialiśmy raczej krótko, bo w trakcie rajdu nie ma na to czasu. Robert to fajny gość - przyznał Block.

- Dla mnie Kubica jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców na świecie. Kilka lat temu Kimi Räikkönen próbował swoich sił w WRC i tak jak ja zmagał się z notatkami oraz złapaniem odpowiedniego tempa. Robert to tempo ma od razu bardzo wysokie, ale ma niestety także wiele wypadków. Powodem zapewne jest małe doświadczenie, bo tacy goście jak Hirvonen czy Ogier jeżdżą w rajdach od 15 lat i mają go bardzo dużo. Dlatego rozumiem jego trudności. Kubica ma niezaprzeczalny talent, ale rajdy to coś znacznie więcej niż tylko szybki kierowca - stwierdził Amerykanin.

Block stwierdził także, że zna innych kierowców pochodzących z Polski, ale głównie tych występujących w USA. - W amerykańskich mistrzostwach startuje dość duża grupa kierowców pochodzących z Polski i to ich głównie kojarzę. W Stanach Zjednoczonych rajdowe środowisko jest dość małe, dlatego nawet dobrze się znamy. Ciężko mi jednak wymówić ich nazwiska (śmiech).

Przeczytaj cały wywiad na moto.pl >>

Ken Block to żywa legenda filmów z serii "Gymkhana", w których w wyjątkowy sposób, w kłębach dymu pokazuje niesamowite możliwości swoich aut. W 2010 roku jako pierwszy Amerykanin w historii wziął udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Jedenaście startów Kubicy na efektownych zdjęciach

Więcej o: