F1. Nico Rosberg z pole position

Nico Rosberg wystartuje z pierwszego pola startowego do Grand Prix Japonii. W kwalifikacjach pokonał swojego kolegę z zespołu Lewisa Hamiltona.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Sezon Formuły 1 powoli zmierza do końca. Hamilton ma minimalną przewagę nad swoim kolegą z zespołu, ale to Nico Rosberg wystartuje z Pole Position w zbliżającym się wyścigu o GP Japonii.

Kwalifikacje znów zdominowali kierowcy Mercedesa, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Tym razem lepszy z nich okazał się Rosberg, który o prawie dwieście tysięcznych wyprzedził Hamiltona. Tuż za nimi uplasowali się dwaj kierowcy Williamsa: Bottas i Massa. Fernando Alonso z Ferrari był piąty, a jego kolega z zespołu Kimi Raikkonen zamknął czołową dziesiątkę.

Z ostatniego pola startowego na starcie ruszy Pastor Maldonado, który w kwalifikacjach był siedemnasty. Wynika to z kary za wymianę szóstej jednostki napędowej w sezonie. Wenezuelczyk w czasie GP Rosji również zostanie na starcie cofnięty o pięć pól.

Przypomnijmy, że wyścig rozpocznie się o 8. Lewis Hamilton jest o trzy punkty przed Nico Rosbergiem, ale po wyścigu na torze w Japonii wszystko może się zmienić. W klasyfikacji konstruktorów niezmiennie prowadzi Mercedes.

Więcej o: